Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Instruktor Zumby – historia absolwenta

2021-04-27

Każdy z nas ma jakiś cel, do którego dąży – idzie do przodu, chce być doskonały w tym, co robi. Inwestowanie w siebie, spełnianie marzeń daje nam poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji.

Dawid jest absolwentem 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie. Do Hufca Pracy trafił zachęcony przez starszych kolegów. Po ukończeniu szkoły i zdobyciu zawodu sprzedawca, Dawid nie przerwał swojej edukacji, kontynuował naukę w liceum wieczorowym. W tym czasie podejmował prace dorywcze w różnych zawodach.

 

W 2016 roku koleżanka zaproponowała Dawidowi, aby wspólnie poszli na zajęcia taneczne. Uczęszczając dwa i pół roku z przerwami na Zumbę, coraz bardziej się w to wciągał, aż pewnego dnia podjął decyzję, że swoją przyszłość zwiąże z tańcem. Zapisał się na kurs instruktora Zumby, a po pozytywnym zdaniu egzaminu został instruktorem tańca.

 

W 2018 założył swoją działalność Instruktora Tańca Zumba. Prowadzi zajęcia dla seniorów, dorosłych oraz dzieci.  Dawid cały czas się rozwija, inwestuje w swoją przyszłość. Dokształca się oraz robi licencje z różnych dziedzin tańca (beasic 1, stepp, gold itp.).

 

Zajęcia prowadzone przez Dawida cieszą się dużą popularnością, uczęszcza na nie dużo osób w różnym wieku. Dawid chętnie prowadzi zajęcia na koloniach, festynach oraz zbiórkach charytatywnych.

 

W 2021 Dawid ukończył kurs dietetyki. Chciał urozmaicić swoja działalność, aby klientki, które przychodzą do niego na zajęcia Zumby, mogły również skorzystać z porady dietetycznej. Jak sam przyznaje, na razie układa diety tylko dla znajomych, jednak w najbliższym czasie zamierza poszerzyć grono swoich odbiorców.

 

Zapytany o plany na przyszłość, odpowiedział, że chciałby otworzyć swój klub fitness. Zastanawia się także nad wyprowadzką do Wrocławia, gdzie są większe perspektywy i możliwości. Dawid robi to, co lubi, nie żałuje swojej decyzji i gdyby mógł cofnąć czas to: „bardziej by się przyłożył do ćwiczeń na lekcjach WF-u”.

 

Życzymy naszemu absolwentowi samych sukcesów zawodowych i spełnienia swoich planów.

 

Autor tekstu: Danuta Ługowik – wychowawca 1-13 Hufiec Pracy w Przemkowie

Autor zdjęć: Małgorzata Basałyga – starszy wychowawca 1-13 Hufiec Pracy w Przemkowie

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron