Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak gry strategiczne rozwijają Twoją osobowość?

Czy rzeczywiście gry komputerowe to samo zło i strata czasu? Istnieje pewien gatunek gier, który pozytywnie wpływa na rozwój. Tym gatunkiem są gry strategiczne.

Jak-gry-strategiczne-rozwijają_1160.jpg

Uczą współpracy i pozwalają ćwiczyć koncentrację

W grze sieciowej gracze muszą  umieć współpracować ze sobą. Chęć do współpracy z innymi osobami po to, aby osiągnąć wspólny cel przyda się podczas pracy zawodowej w realnym świecie. Często podczas rozgrywki nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek. To z kolei wymaga ciągłej koncentracji. Ta umiejętność będzie niezwykle przydatna w środowisku zawodowym, zwłaszcza  przy realizacji skomplikowanych i czasochłonnych zadań.

Nastawiają na realizacje celu

Na dzisiejszym rynku pracy w wielu branżach pracodawcy potrzebują osób nastawionych na realizację celu. Osoby grające w gry strategiczne mają pewną przewagę nad innymi. Koncentracja i nastawienie na realizację wyznaczonego zadania nie jest dla nich niczym nowym. Są one niezbędne firmach, w których oczekuje się od pracownika określonych wyników pracy i realizacji wyznaczanych planów.

Doskonalą umiejętności zarządzania

Gry strategiczne są doskonałym narzędziem do kształtowania umiejętności planowania zadań, zarządzania oraz kierowania zespołem ludzi. Wszystkie ruchy muszą być bowiem dokładnie przeanalizowane. Każdy gracz stara się przewidzieć jakie będą długoterminowe skutki podejmowanego przez niego w danej chwili działania. Z podobnymi problemami w życiu realnym mierzą się osoby na stanowiskach kierowniczych.

Warto grać w gry strategiczne. One pozwolą ci rozwijać umiejętności, które w przyszłości z pewnością przydadzą się na rynku pracy.

 

Autor: Jakub Zaczkiewicz, doradca zawodowy – Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Kielcach

Źródło: opracowanie  własne


Widok zawartości stron Widok zawartości stron