Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak znalazłam swoją życiową drogę?

2019-01-14

Dzięki projektowi „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”! Poznajcie historię Magdy!

Magdalena ma 24 lata i wykształcenie gimnazjalne. Słyszała, że jednostki Ochotniczych Hufców Pracy realizują projekty unijne dla młodzieży, w ramach których można podnieść swoje kwalifikacje.

Decyzja i rekrutacja

Pojawiła się w najbliższej jednostce aby wypytać o szczegóły. Niedługo po tej wizycie otrzymała maila z informacjami o rekrutacji. Zdecydowała, że weźmie udział.

Rekrutację przeszła pozytywnie i tym samym stała się uczestniczką projektu. W trakcie zajęć z doradcą zawodowym wyszło, że Magda przejawia dużo artystycznych cech. „Angażowała się w ćwiczenia, była bardzo zmotywowana, widocznie wyróżniała się wśród innych uczestników. Poza tym ma duży potencjał, jest odważna, rzeczowa i bardzo sympatyczna" – mówi doradca zawodowy z MCK Pszów, Agnieszka Oślizło-Miler.

Kurs i staż

Na kurs kosmetyczny z elementami zdobienia paznokci Magda zdecydowała się po konsultacjach z doradcą zawodowym. Magda podsumowała tę decyzję: „Nawet nie wiedziałam, że mam aż tyle predyspozycji do pracy z ludźmi".

Po kursie przyszedł czas na staż zawodowy, który Magda odbyła w salonie kosmetycznym w Rybniku.

Magda szybko połknęła bakcyla i odnalazła się świetnie w tej branży. Tak mówi o niej Barbara Kuwaczka, właścicielka salonu: „Magda bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków, jest dokładna i bardzo sympatyczna, co jest bardzo widoczne dla osób odwiedzających nasz salon. Zbiera pochwały i słowa uznania nawet od najbardziej wymagających klientek".

Praca z pasją

Sama Magdalena tak opisuje swoją pracę: „Lubię swoją pracę, cały czas wypożyczam książki związane z kosmetologią, czytam, dokształcam się, bo chcę zostać specjalistką w swojej branży".

Na pytanie, co najbardziej lubi w swojej pracy, odpowiada: „Zadowolenie klientów – uśmiech, który widzę po skończonej pracy, jest bezcenny".

Przykład Magdy udowadnia, że warto brać udział w projektach realizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy, bo to realna szansa na pracę z pasją!

Autor: Agnieszka Tomecka-Ryć

Zdjęcie poglądowe (PantherMedia)


Widok zawartości stron Widok zawartości stron