Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak zostać uczestnikiem OHP?

2023-06-07

Zastanawiasz się, jaką szkołę wybrać, jeśli chcesz mieć konkretne umiejętności i zawód? Skorzystaj z oferty Ochotniczych Hufców Pracy. Sprawdź, jak zostać uczestnikiem OHP.

Kto może skorzystać z oferty OHP?

Nauka w OHP jest dla wszystkich, którzy chcą skończyć szkołę i zdobyć zawód. Podstawowym warunkiem przyjęcia uczestnika do OHP jest ukończony minimum 15 rok życia i nieukończony 18 rok życia.

 

W Ochotniczych Hufcach Pracy możesz wybrać sobie zawód spośród ponad 65 specjalności! Sprawdź ofertę zawodów.

 

Którą jednostkę wybrać?

Młodzież przyjmowana jest z terenu całego kraju w zależności od indywidualnych potrzeb kandydatów oraz oferty jednostek OHP. Kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie do ośrodka stacjonarnego lub jednostki niestacjonarnej.

Jeśli chcesz skorzystać z zakwaterowania w internacie, wybierz Ośrodek Szkolenia i Wychowania lub Centrum Kształcenia i Wychowania.

Jeśli wolisz dojeżdżać na zajęcia z domu, wybierz Hufiec Pracy.

 

Termin rekrutacji

Rekrutacja do Ochotniczych Hufców Pracy zaczyna się w kwietniu i trwa do 30 września. To czas, w którym możesz wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę i złożyć dokumenty.

 

Wykaz wymaganych dokumentów znajdziesz w odpowiedniej zakładce w strefie rekrutacji.

 

Jeśli zdecydujesz się na udział w rekrutacji, na dalszym etapie będziesz mieć spotkanie z doradcą zawodowym. Doradca pomoże wybrać odpowiedni zawód na podstawie predyspozycji.

 

Uczestnictwo w OHP jest dobrowolne i nieodpłatne.

 

Zapraszamy!

 

Szczegółowe zasady rekrutacji, wykaz dokumentów oraz adresy najbliższych jednostek znajdziesz na stronie dokariery.pl w strefie rekrutacji.

 

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron