Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Konsekwentnie do celu – historia Justyny

2021-06-15

Młodzi ludzie często nie planują swojej przyszłości. Powinien przyjść jednak taki moment, by zastanowić się nad tym, co może sprawiać ci największe satysfakcję. Warto wyznaczać swoje cele zawodowe i spełniać marzenia, tak jak to udaje się Justynie, absolwentce ze szczecineckiego Hufca Pracy.

Absolwentka Hufca Pracy 16-9 w Szczecinku

Justyna ukończyła Gimnazjum dla Dorosłych w Szczecinku dokładnie 10 lat temu. Od tego czasu stara się być w stałym kontakcie z kadrą hufca, gdyż – jak twierdzi – bardzo lubi nas odwiedzać i wspominać „dawne”, dobre czasy. A wszystko dlatego, że zawsze angażowała się w życie hufca, działalność na rzecz klasy, szkoły i środowiska i ma z tym związanych wiele wspomnień. Podczas każdej wizyty Justyna zawsze podkreśla, że czas pobytu w hufcu to okres, który wiele ją nauczył. Dzięki wychowawcom, na których mogła zawsze liczyć i którzy służyli dobrą radą i pomocą, zaczęła inaczej patrzeć na świat i na swoją przyszłość.

 

Ciągle do przodu

Dzisiaj Justyna posiada średnie wykształcenie i bardzo chciałaby w najbliższej przyszłości podjąć studia na kierunku resocjalizacja. Jednak jej priorytetem było przede wszystkim  usamodzielnienie się, gdyż dotychczas mieszkała z rodzicami.

Małymi kroczkami realizowała swoje marzenia. Udało się jej znaleźć dobra pracę, w której jak twierdzi się odnalazła. Zaczęła odkładać pieniądze i w tym roku udało się jej kupić własne mieszkanie. W międzyczasie każdą wolną chwilę starała się spożytkować na dokształcanie się. Ukończyła kurs barmana i cukiernika. Jest z tego, co osiągnęła, bardzo zadowolona i nie zamierza spocząć na laurach.

 

Najważniejsza jest konsekwencja

Jak twierdzi Justyna: w życiu najważniejsza jest konsekwencja. Ona gwarantuje osiągnięcie zakładanego celu niezależnie od sytuacji. Bo łatwo nie było, jak wspomina: „Trudna sytuacja materialna w domu, problemy zdrowotne rodziców, a jednak dałam radę”.

Taka jest Justyna. Zawsze mogliśmy na nią liczyć. Kiedy już czegoś się podjęła, to kosekwentnie dążyła do celu. Warto więc wziąć przykład z naszej absolwentki, która motywuje wszystkich młodych poszukujących pracy. Trzymamy kciuki za Justynę i was młodych ludzi, a przede wszystkim za wasz udany start w życie.

 

Autor: Honorata Sikora-Studzińska, starszy wychowawca w HP 16-9 Szczecinek

 

Zdjęcie: Justyna absolwentka HP 16-9 w Szczecinku (w środku) podczas spotkania z kadrą wychowawczą hufca


Widok zawartości stron Widok zawartości stron