Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Książki z jeziorem/morzem/oceanem w tle

Z czym kojarzą się wakacje? Słońce, plaża i woda. W letnie dni chętnie spędzamy wolne chwile nad jeziorem, morzem. Leżenie na plaży warto umilić sobie ciekawą lekturą.

Dziś mamy dla Was kilka propozycji, które sprawdzą idealnie zarówno „na leżaku”, jak i w deszczowe dni.

Do sennego miasteczka położonego nad jeziorem…

...przyjeżdża z Ohio Bree. Bohaterka książki Mii Sheridan „Bez słów” szuka spokoju po śmierci ojca. Poznaje Archera, który mieszka blisko lasu na odludziu. To chłopak, o którym wszyscy wiedzą, ale którego nikt nie zna. On ignoruje ludzi, a oni jego. Bree wypytuje o niego mieszkańców. Zszokowana ich postawą dziewczyna postanawia lepiej poznać Archera.

Jeśli jesteście ciekawi, czy uda jej się przebić przez mur jaki zbudował wokół siebie chłopak, sięgnijcie po „Bez słów”. To książka o nietolerancji, tajemnicy, miłości, porzuceniu, której lektura dostarczy Wam wielu emocji.

Na grecką wyspę Tinos położoną na Morzu Egejskim…

...przenosimy się wraz z bohaterami książki „Greckie wakacje” Alyson Noël. Colbie Cavendish zaprzyjaźnia się z Amandą, najbardziej popularną dziewczyną w szkole i nawiązuje bardzo bliską znajomość z przystojnym Levim. Czuje, że przed nią ekscytujące lato – szalone imprezy, randki. Jednak rozwód rodziców krzyżuje plany nastolatki. Zostaje odesłana na całe wakacje do Grecji. I nie byłoby to aż tak straszne, gdyby nie fakt, że Colbie czuje się odcięta od świata. Ciotka nie posiada komputera, a telefon nie ma zasięgu. Za wszelką cenę chce zmusić rodziców do zmiany zdania. Bezskutecznie. Nie zdaje sobie jednak sprawy co może ją spotkać na greckiej wyspie.

Jeśli chcecie poznać zwyczaje i codzienne życie mieszkańców wyspy Tinos sięgnijcie po „Greckie wakacje”. 

Mała osada rybacka na wybrzeżach Atlantyku…

...to miejsce, gdzie rozgrywa się akcja powieści „Książę mgły” Carlosa Ruiza Zafóna. W roku 1943 przenosi się do niej rodzina Carverów – Max, Alicja, Irina, i ich rodzice. Zamieszkują w domu należącym do rodziny Fleishmanów, gdzie już od pierwszych dni dzieją się dziwne rzeczy. Dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, który opowiada im ciekawostki o miasteczku i o zatopionym pod koniec wojny statku. Od latarnika Victora Kraya dowiadują się o złym czarowniku, Księciu Mgły, który gotów jest spełnić każdą prośbę lub życzenie, ale w zamian przedstawia swoje żądania. To, co zdaje się być jedynie legendą, okazuje się prawdą.

„Książę mgły” to wciągająca powieść pełna tajemniczości, niepewności i magii.

Przyjemnej wakacyjnej lektury!

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron