Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kucharz – mój zawód, moja pasja

2018-09-28

W dzisiejszych czasach zawód kucharza wraca do łask, a gotowanie staje się sztuką wykonywaną z wielką pasją. Tak też jest w przypadku Mariusza – absolwenta zasadniczej szkoły zawodowej.

Mariusz to uśmiechnięty i elokwentny młody człowiek. Ukończył edukację w ramach OHP i zdobył zawód kucharza.

Od nauki w OHP do wymarzonej pracy

Jak twierdzi, zawsze lubił ludzi i pracę, która wymaga bezpośredniego z nimi kontaktu. Praktykę zawodową odbywał w restauracji w Nowym Dworze Gdańskim i zawsze był bardzo wysoko oceniany przez pracodawcę za sumienność i odpowiedzialność w powierzonych mu zadaniach. Po ukończeniu szkoły uzyskał zatrudnienie u pracodawcy, u którego odbywał praktyczną naukę zawodu. Dzięki swoim zdolnościom kulinarnym, pasji i zaangażowaniu, pracuje w tej restauracji do dziś.

Przyjemność z pracy? To możliwe

Mariusz od zawsze kochał gotować, myśleć o gotowaniu i w końcu jeść to, co ugotował razem ze swoimi najbliższymi i przyjaciółmi. Starał się, aby przygotowane przez niego potrawy nie były zbyt skomplikowane, a kusiły swoim wyglądem i smakiem. Krótko mówiąc, całe jego życie kręci się wokół kuchni, która była i jest jego pasją i miłością.

Mariusz jest osobą, która nie stara się kreować wizerunku eksperta kulinarnego, po prostu będąc w  kuchni, odnajduje siebie i czerpie przyjemność z przygotowywania posiłków dla innych. To właśnie w kuchni, pod presją czasu, w jego głowie rodzą się nowe kulinarne pomysły, które zachwycają niejedno podniebienie.

Plany na przyszłość

Praca z ludźmi daje mu niesamowitą satysfakcję, a przy okazji i możliwość godnego zarobku. Mariusz planuje nadal rozwijać się zawodowo i nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. Korzysta z kursów doszkalających, często oferowanych przez pracodawcę, ale także sam inwestuje w swoją przyszłość zawodową.

Potencjał Mariusza został dostrzeżony i wykorzystany dzięki jego zaangażowaniu i otwartości na nowe wyzwania, jakie stawia przed nim życie. Teraz jest spełniony zawodowo i może pomyśleć o stabilizacji życiowej.  

Mariusz swoim przykładem pokazuje innym młodym ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją karierę, że ciężka praca i odrobina życzliwości wobec siebie i innych, procentuje na przyszłość.

Autor: Danuta Kossakowska, Magdalena Piotrowska


Widok zawartości stron Widok zawartości stron