Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Lato – błogie lenistwo czy może jednak praca?

Wakacje trwają. Jak co roku wielu z was zadało sobie pewnie pytanie: odpoczywać, czy może jednak podjąć pracę sezonową?

lato_lenistwo_czy_praca_1160.png

A może podzielić czas między jedno i drugie? Sam musisz zdecydować, która opcja będzie najlepsza. Choć trwa już lipiec, jest jeszcze czas, by znaleźć jakąś ciekawą ofertę pracy. Przeczytaj, dlaczego warto to zrobić!

Z roku na rok młodzież coraz chętniej łączy wypoczynek i aktywność zawodową. Lato dla wielu z was będzie czasem, gdzie na rynku pracy pierwszy raz postawicie swoje stopy jako kelnerzy, nianie, ogrodnicy-amatorzy, pomocnicy murarza czy ratownicy na plażach. Te wasze pierwsze zmagania zawodowe pewnie nie będą łatwe, ale na pewno opłacalne.

Co daje sezonowa praca?

Oczywiste jest, że można właśnie tak podreperować domowy budżet, nazbierać na wymarzoną rzecz czy niezapomniany wyjazd. Jednak chcę zwrócić waszą uwagę na inne korzyści. Otóż swoje doświadczenia i nowo nabyte umiejętności będziecie mogli umieścić później w CV, one niejako pójdą z wami w dalszą drogę zawodową. Nawiążecie pierwsze kontakty, które być może ułatwią wam w przyszłości kolejne kroki w waszej karierze.

Doświadczenie jakie zdobędziecie podczas wakacji z całą pewnością wyróżni właśnie was z całego gąszczu innych CV waszych rówieśników. Z całą pewnością można śmiało powiedzieć, że nie zginiecie w tłumie.

Bierzcie swój los we własne ręce!

Podejmując pierwszą wakacyjną pracę wkroczycie w grono młodzieży przedsiębiorczej, która sama stara się i zabiega o lepsze jutro dla siebie. Nawet jeśli te pierwsze kroki na rynku pracy nie będą w wymarzonej przez was profesji stawiane, to nie jest przecież najważniejsze. Swoją postawą pokażecie najbliższemu otoczeniu, że mimo młodego wieku podchodzicie z pełnym profesjonalizmem do swojej przyszłości zawodowej. Ponadto zdobędziecie też sporą przewagę nad rówieśnikami, bo większa część waszych kolegów w rubryce: doświadczenie zawodowe, nie będzie miała co wpisać.

To się zwyczajnie opłaca!

Jeśli zamiast całe dwa miesiące lenić się i tylko wypoczywać, zdecydujecie się, aby wakacje były dla was czasem aktywności zawodowej, to z tego miejsca osobiście wam gratuluję. Trzeba mieć spore samozaparcie, hart ducha, a także odwagę, żeby w uczniowskim wieku wstąpić w szeregi pracujących. Jeśli uda się wam ta sztuka, to możecie być z siebie dumni!

Więcej o podjęciu pracy przed ukonczeniem 18 roku życia przeczytasz tutaj.

Aktualne oferty pracy znajdziesz na stronie Młodzieżowego Biura Pracy OHP.

Autor: Marzena Hupczak – doradca zawodowy stażysta


Widok zawartości stron Widok zawartości stron