Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Maseczka dla każdego z OHP na Podlasiu

„Maseczka dla każdego” od Kadry na Podlasiu, w tym Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie, Młodzieżowego Centrum Kariery i Hufca Pracy w Augustowie oraz Rady Młodzieży OHP. To wspólna inicjatywa Ochotniczych Hufców na Podlasiu, kadry na co dzień pracującej z młodzieżą oraz samej młodzieży.

Już od marca br. kadra podległa Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP szyje maseczki przydatne do „codziennej ochrony w obecnych czasach pandemii”. Maseczki można uprać i wielokrotnie je wykorzystać. Młodzież zaś za pomocą telefonów komórkowych i e-maili powiadamiała wszystkich chętnych do skorzystania z prowadzonej akcji, która nadal trwa do wyczerpania zapasów.

Już w pierwszych dniach pandemii uszyte maseczki zostały rozdysponowana wśród chętnych z ramienia podlaskich jednostek OHP i lokalnych instytucji potrzebujących wsparcia. Inicjatywa ta spotykała się z bardzo ciepłym przyjęciem. W dzisiejszych trudnych czasach istnieje powszechna świadomość, że „dobro wraca”, szczególnie to, które „wynika z uczynków, które tak mało kosztują, a wiele znaczą w świetle obecnych stresów i problemów”.

Autor artykułu: E. Dziemianiuk, PWK OHP w Białymstoku


Foto: Joanna Giedrojć – doradca zawodowy MCK Augustów, B. Bratumił OSIW Wasilków

 

Zdjęcia: Ilona Szamatowicz-pośrednik pracy w MCK OHP w Augustowie w trakcie szycia maseczek, maseczki dla każdego

 

 

\

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron