Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Moc jest w nas! – relacja ze spotkania z Klubu Absolwenta

Planowaliśmy uroczyste spotkanie Klubu Absolwenta. Wyjątkowe, bo tym razem miało być skierowane do absolwentek-matek z okazji Dnia Matki. Niestety covid-19 pokrzyżował nasze plany.

klub_absolwenta-matki_1160.png

Burza mózgów – co robimy? Proste! Nie poddajemy się! Robimy spotkanie zdalne!

 

Doświadczenie wzmacnia

Pracowite, mądre, piękne, a przede wszystkim wspaniałe matki. Takie są absolwentki naszego hufca. Podczas zdalnego spotkania byłe absolwentki podkreślały, że to dzięki doświadczeniu, które zdobyły podczas pobytu w hufcu, stały się silniejsze. Nie zawsze połączenie nauki z pracą i czasami z młodocianym macierzyństwem, było łatwe. Cały czas pamiętają słowa swoich wychowawców, że świat należy do ludzi, którzy mają odwagę… Do samorealizacji, do marzeń.

 

Kobieta – słaba płeć? Nie sadzę!

Absolwentki inowrocławskiego hufca uczyły się w wielu profesjach. Mamy specjalistki w zawodzie fryzjer, sprzedawca, cukiernik a nawet mechanik pojazdów samochodowych. Część z nich pracuje w wyuczonym zawodzie, niektóre wyjechały poza granice kraju. Wszystkie jednak zgodnie podkreślają, że najważniejszą ich rolą jest macierzyństwo i przekazanie dzieciom jak najlepszych wartości życiowych.

Natalia: To dzięki temu, że w porę zapisałam się do hufca, jestem w tym miejscu, w którym jestem. To właśnie tutaj otrzymałam wsparcie na każdym etapie. Skończyłam szkołę, zdobyłam zawód, rozwinęłam swoje zainteresowania. Zaraz po ukończeniu szkoły zostałam matką. I teoretycznie mogłabym już odciąć się od hufca. Jednak opieka Ochotniczych Hufców Pracy nad uczestnikiem nie kończy się z chwilą ukończenia szkoły. Korzystamy z oferty Klubu Absolwenta! W hufcu zawsze czuliśmy się jak w rodzinie. I to się nie zmieniło.

Agnieszka: Pobyt w hufcu pomógł nam uporządkować system wartości. I teraz te wskazówki przekazujemy naszym dzieciom. Dzięki temu, że możemy połączyć się online, mamy częsty kontakt z kadrą oraz z innymi absolwentami. Zasypujemy wychowawców zdjęciami naszymi pociech, relacjami z miejsc pracy, a także naszymi problemami. Wspieramy się. Wszyscy. I to jest najważniejsze! 

Duma nas rozpiera, kiedy widzimy jak się zmieniły się nasze absolwentki. Jednogłośnie można stwierdzić, że im się udało!

Zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Absolwenta, które miejmy nadzieję odbędzie się w świetlicy hufca. A jeżeli nadal będą obowiązywały obostrzenia – nie martwimy się tym, poradzimy sobie!

 

Autor: Ilona Gołębiewska  – Komendant  2-3 Hufca Pracy w Inowrocławiu

Na zdjęciach absolwenci Hufca Pracy w Inowrocławiu

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron