Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Moja kariera po OHP

„Mój sukces zawdzięczam ciężkiej pracy i determinacji, której nauczyli mnie wychowawcy Hufca Pracy w Ostródzie.” Zapraszamy na wywiad z Sandrą!

kariera_po_ohp_1160.png

W HP 14-10 w Ostródzie funkcjonuje Klub Absolwenta, gdzie odwiedziła kadrę nasza absolwentka, Sandra. Przy wspólnej kawie wracała pamięcią do czasów nauki i opowiadała o swoich życiowych sukcesach, które warto pokrótce przedstawić.

Przygoda Sandry z OHP rozpoczęła się w roku 1998, kiedy to uczyła się w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w zawodzie sprzedawca. Z uwagi na fakt, że w tym czasie przygotowywała się do macierzyństwa, nauczyciele w szkole, wychowawca z hufca, jak i pracodawca dokładali wszelkich starań, by pomóc jej w ukończeniu szkoły. Sama po latach przyznaje: „Teraz wiem, że dzięki wychowawcom ze Środowiskowego Hufca Pracy jestem teraz tu, gdzie jestem. To oni mnie wspierali i motywowali do pracy i nauki tłumacząc, że tylko wtedy osiągnę w żuciu sukces: zdobędę zawód, który otworzy mi drogę do dalszej kariery”.

Sandra w 2000 roku ukończyła szkołę i otrzymała dyplom potwierdzający uzyskane kwalifikacje w zawodzie sprzedawca. Jednakże na laurach nie spoczęła i postanowiła kontynuować naukę. W efekcie uzyskała dwa kolejne zawody: technik handlowiec oraz pracownik socjalny.

W 2006 roku Sandra przyjęła propozycję pracy na stanowisku sprzedawcy. W trakcie dwuletniego wykonywania zawodu perfekcyjnie opanowała prowadzenie dokumentacji księgowej, zamawianie i wycenianie towaru oraz prowadzenie sprzedaży przez internet.

Przyswojoną wiedzę w połączeniu z własną odwagą Sandra wykorzystała i w roku 2008 odważyła się otworzyć działalność gospodarczą. Skorzystała ze środków Unii Europejskiej oraz własnych oszczędności i tym sposobem prowadzi butik odzieżowy „Lady” do dziś, z którego chętnie sami korzystamy. Sklep cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pań. Klientki znajdują w nim dla siebie coś wyjątkowego i interesującego, dodatkowo otrzymują miłą i kompetentną obsługę.

Taka historia kariery jest doskonałym przykładem na to, że drobnymi krokami, zaczynając od szkoły zawodowej, przy odpowiednim wsparciu, można osiągnąć sukces.

Autor: Justyna Rochmińska, st. wychowawca HP 14-10 w Ostródzie

Zdjęcie poglądowe


Widok zawartości stron Widok zawartości stron