Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nie wiesz co robić w ferie? Zainwestuj w siebie!

2022-01-14

Nie masz pomysłu na ferie? Nie chcesz spędzić ich leniwie przed telewizorem lub z telefonem w ręku? Wykorzystaj ten czas na podreperowanie swojego budżetu, podejmując się pracy krótkoterminowej.

Oprócz najważniejszej korzyści – zarobku, to szansa na zdobycie doświadczenia i nowych umiejętności oraz na poznanie ciekawych ludzi.

 

Jak znaleźć pracę? To proste!

Na początku możesz zamieścić ogłoszenia na lokalnych grupach popularnego portalu społecznościowego. Facebook daje ci wiele możliwości, wystarczy tylko dołączyć do grup typu „szukam pracy”, dodać ogłoszenie z krótkim opisem jakiej pracy szukasz, ile masz lat oraz czy masz już jakieś doświadczenie. Nie zapomnij też o zostawieniu numeru telefonu.

Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest kontakt z Młodzieżowym Centrum Kariery, Młodzieżowym Biurem Pracy lub Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej OHP.

 

Wykaz jednostek działających w twojej okolicy znajdziesz w naszej wyszukiwarce.

 

Doradca zawodowy omówi z tobą najważniejsze aspekty zatrudnienia, zapozna cię z prawami jakie ma pracownik oraz przedstawi podstawowe obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy. Pośrednik pracy natomiast przedstawi aktualne oferty pracy oraz pomoże w wyborze odpowiedniego stanowiska.

 

Potrzebujesz CV? A może czeka cię pierwsza rozmowa kwalifikacyjna? Zgłoś się do nas!

Kiedy już wybierzesz odpowiednią dla siebie ofertę, wystarczy tylko złożyć CV i odbyć rozmowę kwalifikacyjną. To stresujący moment dla wielu osób. Odpowiednia prezentacja podczas pierwszego spotkania z pracodawcą jest niezwykle ważna i często decyduje o dalszej współpracy. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Dlatego warto się do tego przygotować.

W tym przypadku również możesz liczyć na wsparcie specjalistów OHP. Pomogą ci stworzyć odpowiednie dokumenty aplikacyjne, przedstawią techniki radzenia sobie ze stresem, techniki pomocne w wystąpieniach publicznych oraz zasady autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Na co zwrócić uwagę podczas podejmowania pracy?

Nie wszyscy pracodawcy są uczciwi. Pamiętaj o najważniejszym – nie podejmuj pracy jeżeli nie otrzymałeś umowy.  To ona gwarantuje ci, że otrzymasz wynagrodzenie. Umowa powinna  zawierać takie elementy jak datę zawarcia, wysokość wynagrodzenia, warunki pracy (miejsce jej wykonywania, termin rozpoczęcia,  rodzaj wykonywanej pracy oraz wymiar jej czasu).

Umowę zawsze musisz podpisać w dwóch egzemplarzach, z czego jeden jest dla ciebie. Sprawdź koniecznie, czy zgadzają się wszystkie dane w niej zawarte oraz czy jest podpisana przez pracodawcę.

 

Rynek pracy stoi przed tobą otworem. Jeśli potrzebujesz wsparcia – specjaliści OHP pomogą ci wystartować.

 

Powodzenia!

 

Autor: Monika Dowgiałło – doradca zawodowy MCK w Gołdapi

Zdjęcie: Warmińsko-Mazurska Komenda Wojewódzka OHP


Widok zawartości stron Widok zawartości stron