Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nigdy nie jest za późno na zmianę

Każdy z was podejmuje w życiu różne wybory. Wybieracie sobie szkołę, do której chcecie chodzić, a także zawód, jaki chcecie wykonywać. Wybieracie kierunek studiów, który wam najbardziej odpowiada, partnerów z którymi chcecie być szczęśliwi. Wybieracie pracę, w której chcecie się spełniać.

zmiana_radosc_1160.jpg

Niestety po pewnym czasie okazuje się, że to nie jest to. Że zawód, który sobie wybraliście wcale wam nie odpowiada, że ten kierunek studiów jednak nie jest dla was odpowiedni, a praca nie daje satysfakcji. Przykładów może być wiele.

Czy możecie coś zrobić?

Wydaje się wam wtedy, że już za późno, żeby to zmienić. Skoro sami wybraliście tę, a nie inną szkołę, ten kierunek studiów czy tę pracę, to teraz już nie można się wycofać. To błąd! Życie macie tylko jedno i trzeba je wykorzystać jak najlepiej dla siebie. Robić rzeczy, które sprawiają wam radość i satysfakcję. Otaczać się ludźmi, którzy będą was wspierać i z którymi wasze życie będzie ciekawsze. Jeżeli naprawdę chcecie coś zmienić w swoim życiu, poczuć się szczęśliwymi, to nigdy nie jest za późno na zmianę!

Oczywiście zdarzają się też sytuacje, których zmienić już nie można. Można je tylko naprawić. Ale na większość zdarzeń w swoim życiu macie wpływ. To wy nim kierujecie i to od was zależy, jak będzie wyglądało. Każdy moment w życiu jest odpowiedni, aby to, co nie sprawia wam przyjemności, zamienić na coś, co spowoduje, że wasze życie będzie ciekawsze. Nie czekajcie na specjalną okazję.

Niepotrzebne obawy

Często na drodze do zmiany stoi strach i lęk. Boicie się podjąć ryzyko, z obawy, że się nie uda. Obawiacie się porażki i rozczarowania. Nie wierzycie w siebie i swoje możliwości. Tylko skąd te myśli, skoro nawet nie spróbowaliście? Nie dowiecie się tego, jeżeli nie zaryzykujecie i nie podejmiecie decyzji o zmianie. Często tylko narzekacie na szkołę, na nudne studia, pracę, która nie daje wam przyjemności albo na słabe zarobki. Jednak nie robicie nic, żeby to zmienić!

Zmienić myślenie

Pierwszym krokiem, jaki musicie podjąć, jest zmiana waszego myślenia. Należy uświadomić sobie, że jeszcze nic straconego i że zmiana jest konieczna. Ale przede wszystkim, że dacie radę. To wiara we własne siły jest motorem napędowym do zmiany. Musicie zastanowić się, co chcecie zmienić i zacząć działać. To jest wasze życie i tylko wy możecie sprawić, że będzie ciekawe. Jeżeli przekonacie się, że warto podjąć ryzyko, dzieli was już tylko krok od spełnienia marzeń.

Dlatego zamiast zastanawiać się i narzekać, zacznijcie działać. I pamiętajcie: nigdy nie jest za późno, aby być szczęśliwym. Nie bójcie się zmian!

Autor: Agnieszka Hajduk


Widok zawartości stron Widok zawartości stron