Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pasja kluczem do sukcesu - fryzjerska mistrzyni z ŚHP Nowa Sól

Fryzjerstwo współczesne to nie tylko zwykły zawód rzemieślniczy, ale przede wszystkim pasja, tworzenie i kreowanie wizerunku osoby za pomocą odpowiednio dobranej fryzury. Jak dowodzi przykład uczestniczki 4-3 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowej Soli, Andżeliki Sutockiej, praca i doskonalenie zdolności zawodowych dają mnóstwo radości oraz wygrane w konkursach fryzjerskich

fryzjer-1160.jpg

Andżelika już trzy lata z rzędu uczestniczy w konkursach fryzjerskich organizowanych nie tylko przez Lubuską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Zielonej Górze, ale również próbuje swoich sił w międzymiastowych turniejowych zmaganiach fryzjerskich.

Wiedza, pasja i fantazja

Nasza absolwentka zdobywa zawód ucząc się w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Andżelika podkreśla, że najważniejsza jest jednak praktyka:

„Wiedza, pasja i fantazja są niezbędnymi cechami predysponującymi do tego zawodu. Moim zdaniem, współczesny fryzjer ma coś z artysty, musi być wrażliwy estetycznie na kolory i formy przestrzenne, to kwestia wrodzonego wyczucia i dopasowania oczekiwań klienta do jego wyglądu".

Dać 120% z siebie

Na pytanie co jest dla niej w życiu ważne, Andżelika odpowiada z uśmiechem:

 „Dobre cięcie! Ważne są teraz dla mnie egzaminy zawodowe. Chcę dobrze na nich wypaść by uzyskać jak najlepszą oceną. To przecież podsumowanie mojej ciężkiej pracy. Zawsze staram się na 120% i w swoją pracę wkładam całe serce, co mam nadzieję widać w wykonywanych przeze mnie fryzurach".

Ludzie z podziwem patrzą na zawsze uśmiechniętą  Andżelikę i jej pracę wykonywaną z pasją. Uczestniczka zdobyła 1 – miejsce w III Edycji Konkursu Fryzjerskiego o Nagrodę Kryształowego Grzebienia pt. „Rock & Roll" w 2016 roku. W tym samym roku wygrała również Wojewódzki Konkurs Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy, w zawodzie: fryzjer. Co więcej, wywalczyła 1 – miejsce w tegorocznej IV Edycji  Konkursu Fryzjerskiego o Nagrodę Kryształowego Grzebienia pt. „Coco – Chanel".

 

Autor: Joanna Lubińska – wychowawca


Widok zawartości stron Widok zawartości stron