Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pierwsze CV krok po kroku

Chcesz podjąć pracę? Udało ci się znaleźć ofertę, która cię zainteresowała? Czas przygotować swoje CV. Sprawdź, jak stworzyć pierwsze CV krok po kroku.

CV_dobre_praktyki_1160.png

Krok 1

Na początek wypisz informacje o swoim wykształceniu, miejscach pracy lub odbywania staży/praktyk, wykonywanych obowiązkach, osiągnięciach, zainteresowaniach. Dzięki temu, tworząc CV, nie zapomnisz o niczym.

 

Krok 2

Przygotowane informacje umieść w odpowiednich sekcjach CV.

 1. Dane osobowe:
 • imię i nazwisko
 • telefon
 • e-mail
 • adres
 1. Wykształcenie
 • Wypisz szkoły, które ukończyłeś albo te, w których kontynuujesz naukę. Pamiętaj o podaniu nazwy szkoły, roku rozpoczęcia i zakończenia nauki, kierunku/specjalności.
 1. Doświadczenie zawodowe
 • Podaj informacje dotyczące wykonywanej pracy: datę jej rozpoczęcia i zakończenia (miesiąc/rok), nazwę firmy, stanowisko, opis zakresu obowiązków. Możesz umieścić także informacje o odbytych stażach/praktykach.
 1. Umiejętności
 • Pamiętaj, żeby posiadane umiejętności opisać precyzyjnie. Podaj nazwy programów, które znasz. Jeśli podajesz informację o znajomości języków obcych, nie zapomnij określić, w jakim stopniu je znasz.
 1. Dodatkowa działalność
 • W tym miejscu możesz podać informacje o wolontariacie, udziale w konkursach lub o przynależności do jakiś organizacji.
 1. Zainteresowania
 • Warto opisać swoje zainteresowania/hobby. Jeśli to możliwe unikaj ogólników.
 1. Zdjęcie
 • Zdjęcie dodane do CV powinno być profesjonalne i estetyczne. Zdjęcie z wakacji? Zapomnij o tym.
 1. Klauzula o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z RODO
  Np.: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).”

 

Krok 3

Jeśli składasz CV osobiście, podpisz się pod klauzulą.

 

Krok 4

Sprawdź pisownię i interpunkcję. Pamiętaj o odpowiednim formatowaniu, np. ustawieniu marginesów. Na koniec zapisz CV w formacje pdf.

 

Pamiętaj, że CV to twoja przepustka do kariery. Zadbaj o to, by CV było czytelne. Nie koloryzuj.

 

Powodzenia!

Autor: Agnieszka Banasik

 

Polecamy też nasz film o tworzeniu CV!

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron