Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Plan na siebie – historia Karoliny

2022-04-12

Karolina Sosińska to absolwentka 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku, która w niespełna rok po zakończeniu nauki w szkole branżowej rozpoczęła realizację swoich zawodowych i życiowych marzeń.

Karolina zdobyła tytuł czeladnika w zawodzie fryzjer w 2021 roku. Jej planem na siebie od początku nauki w szkole był wizaż i fryzjerstwo, które wybrała ze względu na pokrewieństwo kierunków.

 

Konsekwentnie do celu

Jako uczestniczka OHP uczestniczyła w warsztatach zawodoznawczych i wolontariacie fryzjerskim. Zaraz po szkole zdecydowała się na profesjonalne szkolenie z makijażu na własny użytek, następnie na kolejne szkolenie makijażu I stopnia. W ostatnim czasie uczestniczyła w warsztatach makijażu pt. „Baby Doll Look&Foxy Eyes” u znanej w branży kosmetycznej stylistki.

 

Zdjęcie z kursu w Belle femme make-up Anna Drążek Sokołowska

 

Karolina podczas pracy z klientką dokonuje metamorfozy wizerunku, lubi też eksperymenty z makijażem artystycznym. Na jej stronie na portalu Facebook „Sosińska_makeup” prezentowane są jej autorskie stylizacje.

 

Szkoła fryzjerska nie „poszła w las”, bowiem Karolina pracuje kompleksowo, dbając o wizaż i pełną stylizację klientek, a fachowa wiedza fryzjerska jest jej atutem.

 

Plany na przyszłość

W dalszym rozwoju zawodowym Karolina ma w planie ukończenie profesjonalnej szkoły wizażu i szkoły średniej w Gdańsku.

 

Makijaż artystyczny w wykonaniu Karoliny

 

Jest osobą dobrze zorganizowaną – pracuje zawodowo w branży odzieżowej, dodatkowo realizując też swoją pasję do wizażu. Ma dokładnie opracowaną wizję przyszłości, z planami na rozwój zawodowy i spełnianiem marzeń, które realizuje konsekwentnie od początku nauki.

 

Gratulujemy serdecznie i kibicujemy pomyślnej realizacji planów. Przykład naszej absolwentki pokazuje, że marzenia się spełniają, a młody wiek i brak doświadczenia zawodowego nie muszą być przeszkodą w ich realizacji.

 

Autor: Elżbieta Sądowska – doradca zawodowy z MCIZ w Gdańsku

 

Zdjęcia: Karolina Sosińska – absolwentka 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku

 

Warsztaty z makijażu „Baby Doll Look&Foxy Eyes

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron