Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pomysł na pracę. Sklep internetowy - czy to się opłaca?

Internet towarzyszy nam wszędzie. Jest w domu, w pracy, w szkole, w galeriach handlowych oraz w większości miejsc publicznych. Dzięki łatwemu dostępowi do sieci, coraz chętniej kupujemy w e-sklepach i odwiedzamy różnego rodzaju aukcje internetowe.

sklep internetowy_1160.jpg

Biznes w sieci

W związku z szybko rozwijającym się handlem w Internecie, wiele osób myśli o założeniu własnego biznesu w sieci. W e-sklepach zakupimy praktycznie wszystko: produkty chemiczne, spożywcze, ubrania. Robiąc zakupy online nie musimy wychodzić z domu. Mamy możliwość porównywania cen oraz opinii internautów o danym produkcie, co daje przewagę nad sklepami stacjonarnymi.

Koszty pracy

Koszty utrzymania e-sklepu są niewielkie. Na początku możesz pracować w domu. Nie musisz martwić się opłatami związanymi z prowadzeniem lokalu. Sklep może być czynny codziennie 24h na dobę i dzięki temu nie ograniczasz godzin sprzedaży Kolejnym plusem jest to, że nie musisz zatrudniać dodatkowego personelu. Na początku biznes możesz prowadzić samodzielnie.

Reklama jest najważniejsza

Gdy już zdecydujesz się założyć sklep internetowy, pamiętaj o kilku najważniejszych zasadach. Na początku planowania biznesu wybierz branżę, w której chcesz sprzedawać. Zadbaj o odpowiednie oprogramowanie i stwórz kosztorys. Produkty, które będziesz sprzedawać, mogą mieć konkurencję. Ważne abyś miał coś, czego nie mają inni. Warto zaoferować niższe ceny. Zakładając e-sklep zastanów się nad odpowiednią reklamą. Klienci muszą najpierw dowiedzieć się o jego istnieniu.

Najtańszą formą promocji są media społecznościowe, popularne portale społecznościowe takie jak: Facebook, Instagram, blogi. Jeśli chcesz otworzyć np. butik odzieżowy, możesz współpracować z blogerką modową. Dzięki temu internauci śledzący blog modowy, częściej będą odwiedzać twój sklep. Oprócz współpracy i odpowiedniej reklamy pomyśl o kuponach rabatowych lub drobnych prezentach dla twoich klientów. Dzięki temu, osoba zamawiająca będzie czuła się wyjątkowa i z pewnością po raz kolejny odwiedzi stronę.

Łączenie pracy z pasją

Otwierając sklep internetowy możesz połączyć zainteresowania ze stałym źródłem dochodu. Musisz być przekonany o tym, że twój pomysł jest trafną decyzją, a jeśli dodasz do tego pełne zaangażowanie i cierpliwość na pewno uda się odnieść sukces.

 

Autor: Magdalena Ziobro, pośrednik pracy-stażysta, PPP w Jędrzejowie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron