Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Praca dorywcza przed Świętami

2022-12-05

Okres przedświąteczny to nie tylko ubieranie choinki, kupowanie prezentów i robienie zakupów. To również doskonała okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy i podreperowania domowego budżetu.

Czym jest praca dorywcza?

To praca krótkoterminowa, polegająca na realizacji danego zlecenia w określonym czasie.
W okresie wzmożonej sprzedaży, jakim są święta, pracodawcy potrzebują dodatkowych osób m. in. do obsługi klienta lub promocji produktów.

 

Gdzie można zarobić?

Istnieje kilka możliwości. Każdy może znaleźć coś dla siebie w zależności od swoich predyspozycji. Do najpopularniejszych form należy praca na stanowiskach: hostessy, pomocnika Św. Mikołaja, sprzedawcy oraz pracownika inwentaryzacji.

 

Hostessa

Praca polegająca na promocji produktów w sklepach, galeriach handlowych, która ma na celu zainteresowanie klienta produktem, zachęceniem do jego konsumpcji i kupna.

 

Pomocnik Św. Mikołaja

Brzmi dziecinnie? Niekoniecznie!

W galeriach handlowych, co roku możemy spotkać bajkowe postacie. Śnieżynki, aniołki, królewny oraz  Św. Mikołaja, którzy rozmawiają z dziećmi i pozują do zdjęć.

W okresie świąt można znaleźć pracę w charakterze pomocnika Św. Mikołaja. Osoby przebrane w piękne stroje zapraszają dzieci do wspólnej zabawy i rozmowy. Zachęcają do udziału w konkursach i rozdają cukierki.

 

Sprzedawca

W okresie świąt Bożego Narodzenia w centralnych częściach miast pojawiają się jarmarki przedświąteczne. Ze względu na duże zainteresowanie turystów, co roku na kiermasze zatrudniane są dodatkowe osoby, których praca polega na obsłudze klienta i kasy fiskalnej.

 

Pracownik inwentaryzacji

Koniec roku to czas na podsumowania i rozliczeń. We wszystkich sklepach przeprowadzana jest inwentaryzacja, czyli wielkie liczenie produktów i przedmiotów.  Dla usprawnienia pracy i jak najmniejszej dezorganizacji sklepów, co roku młodzież znajduje zatrudnienie na tym stanowisku.

Praca polega na skanowaniu towaru. Jest to prosta czynność, z którą poradzą sobie nawet niedoświadczone osoby.

 

Jakie korzyści przynosi praca dorywcza?

Oprócz podreperowania swojego budżetu, jest to dokonała okazja do zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych.

Praca dorywcza stwarza możliwości poznania swoich predyspozycji, pozwala nawiązać nowe znajomości, a przede wszystkim uczy odpowiedzialności.

Na sukces zawodowy składają się doświadczenia, które zdobywa się małymi krokami. Nasze CV wzbogacone o dodatkowe umiejętności, staje się atrakcyjniejsze w oczach przyszłego pracodawcy i zwiększa szanse na zatrudnienie.

 

Autor tekstu: Magdalena Stefankiewicz, pośrednik pracy – stażysta MCK OHP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Widok zawartości stron Widok zawartości stron