Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rozwijam swoje pasje – wywiad z Karoliną

Różnie układają się losy młodzieży po ukończeniu szkoły. Jedni czekają na to, co życie przyniesie, inni biorą życie w swoje ręce. Jedną z osób, która postanowiła zwalczyć o swoją lepszą przyszłość i sukces zawodowy jest Karolina, absolwentka 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim.

karolina_brzezinska_1160.png

Postanowiliśmy przybliżyć wszystkim jej osobę – zapraszamy na krótki wywiad.

Karolina, opowiedz coś o sobie, proszę.

Mam 23 lata i pochodzę z małej miejscowości położonej nad morzem. Cztery lata temu skończyłam szkołę zawodową i byłam uczestniczką hufca pracy.

Czym się obecnie zajmujesz?

Od 2 lat prowadzę swoją własną firmę, jest to butik internetowy. Zajmuję się sprzedażą odzieży online. Butik powstał z myślą o młodych kobietach, które uwielbiają dbać o siebie i o swój wygląd. W końcu jesteśmy kobietami, które zwyczajnie lubią ciągle coś zmieniać. Jestem tego pewna, bo sama jestem kobietą i wiem, jak nowy ciuch w szafie potrafi zadowolić.

Czy tak młodej osobie łatwo podjąć decyzję o założeniu własnej działalności?

Decyzja o założeniu własnej firmy nie była łatwa, ale jak to mówią "kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana". Uważam, że w życiu trzeba wszystkiego spróbować, nawet jeśli wydaje nam się, że jest to niemożliwe.

W tym roku postawiłam sobie kolejne wyzwanie i postanowiłam spróbować czegoś zupełnie z innej bajki. W styczniu tego roku ukończyłam szkolenie stylizacji rzęs metodą 1:1. Idąc na szkolenie bałam się, że kompletnie się w tym nie odnajdę, lecz chęć spróbowania czegoś nowego była o wiele silniejsza. Dzięki temu odnalazłam w sobie kolejną pasję.

W czerwcu podjęłam się kolejnego szkolenia. Tym razem było to szkolenie "Light Volume 2-7D", które również ukończyłam otrzymując certyfikat. Jak widać, wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko przestać szukać ciągłych wymówek i zacząć działać.

Jakie masz plany na przyszłość?

Osobiście moim kolejnym celem jest zrobienie kursu, ale tym razem fotograficznego. Jak widzicie, aparat na zdjęciu nie jest przypadkiem. Moją największą pasją i miłością jest fotografia, którą interesuje się od ponad 10 lat. Pomimo tego, że moim marzeniem było mieć własny sklep internetowy, to jeszcze większym jest otwarcie własnego studio fotograficznego i praca w nim. Uwielbiam robić wiele rzeczy, ale największą radość sprawia mi robienie zdjęć, praca z kobietami, wydobywanie z nich ich naturalnego piękna.

Dlaczego akurat fotografia i dlaczego tak podoba ci się praca fotografa?

Praca fotografa nie jest łatwa, chociaż niektórym wydaje się, że to tylko wciskanie jednego przycisku, wcale tak nie jest. Fotografia to przede wszystkim – pozwolę sobie przytoczyć moje fotograficzne logo – "Play of lights", czyli gra świateł. Zadaniem fotografa nie jest tylko naciśnięcie spustu migawki.

Fotograf ma za zadanie idealnie dobrać parametry w swoim aparacie, ustawić przysłonę, czyli wpuścić odpowiednią ilość światła, ustawić ISO, czyli czułość, dobrać odpowiedni czas naświetlenia, znaleźć odpowiednią perspektywę, ale przede wszystkim dodać do tego odrobinę miłości. Zdjęcia robione na siłę nigdy nie będą piękne, dlatego każdy dobry fotograf, robiąc zdjęcie, otwiera nie tylko rozum, ale i serce.

Czy mogłabyś coś poradzić młodym ludziom, którzy są dopiero na początku swojej ścieżki zawodowej?

Droga na szczyt jest długa i kręta, a po drodze zaliczymy niejeden upadek… Ale to, co znajduje się na szczycie, jest warte miliona upadków… A marzenia są po to, aby je spełniać. Ja jedno swoje już spełniłam.

Dziękuję ci bardzo za rozmowę i życzę samych sukcesów.

 

Rozmowę przeprowadziła: Danuta Kossakowska – wychowawca w 11-18 HP w Nowym Dworze Gdańskim

 

Zdjęcie: Karolina Brzezińska, absolwentka 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim


Widok zawartości stron Widok zawartości stron