Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Samochody to moja pasja – wywiad z Adrianem

2019-06-18

Zapraszamy na rozmowę z chłopakiem z pasją, dążącym do celu i realizującym swoje marzenia.

Adrian jest absolwentem Hufca Pracy w Kaliszu, który ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Jaki był początek twojej przygody z samochodami?

AG: Od najmłodszych lat samochody i siatkówka to moja pasja. W szkole podstawowej
i gimnazjum siatkówka była na pierwszym miejscu – grałem w drużynie szkolnej, zaczęły się sukcesy. Myślałem, że to z siatkówką zwiążę swoje życie. Niestety w gimnazjum doznałem poważnej kontuzji kolana, która przekreśliła moje plany sportowe. Było mi bardzo ciężko pogodzić się z całą sytuacją. Na szczęście pozostały samochody.

Czyli jak się chce, to można dojść do celu?

AG: Tak. Po ukończeniu gimnazjum od razu wiedziałem, że praca jako mechanik to jest właśnie to. Udałem się do Zespołu Szkół Zawodowych na ul. Wąskiej w Kaliszu, gdzie dowiedziałem się, że tworzona jest klasa wielozawodowa i zawód mechanika jest jak najbardziej pożądany. Kolejnym punktem było znalezienie sobie praktyk. Tu bardzo pomógł mi Hufiec Pracy. Pomogli mi znaleźć praktyki w moim wymarzonym zawodzie.

Znalazłeś swoje miejsce?

AG: Trafiłem do bardzo dobrego zakładu pracy. Podczas trzech lat nauki mogłem pracować w wymarzonym zawodzie. Pan Krzysztof od podstaw nauczył mnie wszystkiego. Dzięki niemu mogłem poznać budowę samochodu, działanie silnika i innych podzespołów. Od pierwszego dnia mogłem pracować przy różnego rodzaju pracach, a nie tylko się przyglądać. Z czasem dostawałem samodzielne prace, które motywowały mnie do większego zaangażowania. Miałem również możliwość pracy przy renowacji starych samochodów. Dzięki temu nauczyłem się dbać o szczegóły. Mógłbym całymi dniami pracować w warsztacie. Nawet po godzinach.

Dobra praca popłaca?

Zdecydowanie. Już w trzeciej klasie pan Krzysztof zaproponował mi dalszą współpracę po zakończeniu nauki. Był to dla mnie kolejny bodziec do pracy.

Ukończyłeś szkołę i…?

Podszedłem do egzaminu, który zdałem bez większych problemów. Praca już na mnie czekała. Do dzisiejszego dnia pracuję w swoim zawodzie u pana Krzysztofa. W dalszym ciągu rozwijam się, a co najważniejsze mogę robić, to co lubię.

W takim razie, Adrianie, życzę powodzenia w dalszej pracy i rozwijaniu swoich pasji!

Rozmowę przeprowadził Marek Papiewski, zastępca Komendanta 15-1 Hufca Pracy w Kaliszu

Na zdjęciu: Adrian


Widok zawartości stron Widok zawartości stron