Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Sebastian podbija Europę

2021-01-27

Sebastian Pacholczyk jest absolwentem Środowiskowego Hufca Pracy w Elblągu – Grupy Wychowawczej w Braniewie, gdzie kształcił się na kierunku monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Swoją przygodę z zawodem rozpoczął w wieku 15 lat jako uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie, małym miasteczku w województwie warmińsko-mazurskim.

Nauka w OHP

Kadra braniewskiego Hufca Pracy wspomina Sebastiana jako osobę koleżeńską, zaradną, ambitną i bardzo pracowitą. „Na naszych oczach zmieniał się ze skromnego, dobrze uczącego chłopca w mężczyznę, który wie czego chce” – podkreślają w rozmowach wychowawcy OHP.

Sebastian z pełnym zaangażowaniem i motywacją do rozwoju brał udział w licznych konkursach i szkoleniach, m.in. ukończył szkolenie z obsługi kasy fiskalnej oraz wziął udział w konkursie z zakresu prawa pracy i zasad BHP.

Podczas nauki Sebastiana w OHP, grupa młodzieży z Braniewa przygotowywała się do wyjazdu na trzytygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii. Mimo, iż Sebastian nie mógł pojechać tam razem z nimi, z własnej inicjatywy dołączył do odbywających się zajęć językowych, by podszkolić swój hiszpański. Już wtedy wiedział, że chce podbijać europejski rynek.

 

Droga do sukcesu

Sebastian na początku swojej zawodowej drogi odbywał praktyki w przedsiębiorstwie miejskim Wodociągi Miejskie Sp. z o. o. w Braniewie, gdzie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i sumienności zagwarantowano mu stałą pracę. Mimo zachęcającej propozycji Sebastian miał inne marzenia i priorytety.

Obserwując prężnie działającą firmę swojego taty (Wojciech Pacholczyk Firma Handlowo-Usługowo-Budowlana), Sebastian za cel obrał prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Tuż po zakończeniu szkoły i pozytywnym zdaniu egzaminu zawodowego, ukończył kurs na koparko-ładowarki i koparki jednonaczyniowe. Następnie, chcąc jeszcze bardziej poszerzyć swoje horyzonty i nabrać doświadczenia, podjął pracę w firmie EKOINSTAL Pompy Ciepła Instalacje Sanitarne w Redzie.

Obecnie Sebastian rozwija własną firmę o nazwie SEBPOL INSTAL, która prowadzi usługi z zakresu instalacji wodno-kanalizacyjnej, remontów instalacji oraz białego montażu. Marzenia Sebastiana o europejskim zasięgu własnej firmy stały się realne. Działalność prowadzona jest zarówno w Polsce, jak i za granicą, głównie w Belgii.

Życzymy Sebastianowi kolejnych sukcesów zawodowych.

 

Autor tekstu: Anna Sydor-Sokół - Hufiec Pracy w Braniewie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron