Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Spełniając swoje trenerskie marzenia - historia Daniela

2021-04-29

Daniel to absolwent Hufca Pracy, który uczęszczał do Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. W trakcie nauki zdobył kwalifikacje elektryka i dziś pracuje w tym zawodzie u pracodawcy, u którego się kształcił. Po pracy oddaje się zaś swojej największej pasji, jaką jest piłka nożna.

Daniel od najmłodszych lat był związany z Klubem Czapla Kryry, a następnie przeszedł do LKS Brzeźce, gdzie pod okiem trenerów rozwijał i nadal rozwija swoje umiejętności.

Systematyczne treningi, pracowitość, odwaga i pewność siebie na boisku, a także koleżeństwo spowodowały, że był jednym z kluczowych zawodników hufcowej drużyny piłkarskiej. To właśnie z Danielem w składzie nasza drużyna przez lata zajmowała czołowe miejsca w piłkarskich rozgrywkach województwa śląskiego.

 

Daniel często powtarzał, że swoją przyszłość chciałby związać z piłką nożną, jego marzeniem była kariera trenerska. W którym miejscu realizacji swoich marzeń jest dzisiaj? Co on sam mówi na ten temat?

 

Myślałem,  że zaraz po szkole  zrobię papiery trenerskie, a potem  pójdę do szkoły i zdobędę średnie wykształcenie, ale okazało się, że muszę najpierw ukończyć szkołę średnią, żeby przystąpić do egzaminów.

Zapisałem się więc do średniej szkoły, zrobiłem instruktora, żeby móc zacząć działać jako szkoleniowiec. W między czasie cały czas rozwijam się dzięki różnym szkoleniom. Ukończyłem kurs Instruktora Piłki Nożnej, Coerver Coaching trening indywidualny Individual Player Support, Coerver Coaching Clinic Basic i dziesiątki godzin konferencji.

Chciałbym jeszcze w tym roku udać się na staż do poważniejszego klubu. Za rok chcę wziąć udział w zgrupowaniu kadry Coerver Coaching Poland jako stażysta, no i w wakacje wybieram się na Coerver Coaching Clinic PRO.”

Tak jak zapowiadałem, próbuję iść w tę stronę. Teraz przymiarki do matury, potem papiery trenerskie. Odliczam już tylko dni.

 

Cieszymy się i jesteśmy bardzo dumni, że Daniel realizuje swoje plany. Jasno określony cel i konsekwentne działania coraz bardziej przybliżają go do spełnienia marzeń. Chęć dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem i wiedzą, łatwość nawiązywania kontaktu z dziećmi oraz świadomość ciągłego podnoszenia wiedzy sprawiają, że Daniel ma predyspozycje, by stać się bardzo dobrym szkoleniowcem.

 

Autor tekstu: J. Grygierczyk

Zdjęcia: archiwum Daniela

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron