Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Spełnianie marzeń jest możliwe! Historia Oskara

2020-12-09

Podczas rozmów w hufcu Oskar często opowiadał, że chciałby zwiedzać świat, pracować w różnych miejscach, poznawać nowych ludzi i ich kultury. Dzięki jego determinacji udało mu się zrealizować to marzenie. Zobaczcie, jak!

Oskar jest absolwentem 11-20 Hufca Pracy w Bytowie. O tym, iż będzie ,,zdobywał” nowe państwa mówił zawsze z taką pasją i przekonaniem, że wszyscy mu wierzyliśmy. Z całego serca kibicowaliśmy, choć bywało, że jako wychowawcy musieliśmy go z tych „obłoków” ściągać na lekcje.

 

Rozwiązanie zawsze się znajdzie

Bezpośrednio po zakończeniu nauki, brak środków finansowych uniemożliwił Oskarowi podróżowanie. Jednak jego upór i determinacja pozwoliła na realizowanie pozornie mało realnych planów.

Wpadł na pomysł, aby zatrudnić się w firmie przewozowej. Na początku swojej kariery zawodowego kierowcy jeździł wyłącznie po Polsce, dopiero po zdobyciu doświadczenia zwiedzał Europę (Niemcy, Holandię, Belgię). Po pracy, miejsca do których jeździł z towarem starał się zwiedzać i poznawać tam nowych ludzi oraz ich kulturę.

 

Praca w Skandynawii

Po kilku miesiącach pracy postanowił wyjechać do Norwegii do Bergen. Tam przebranżowił się na pracownika budowy i znalazł firmę wysyłającą swoich pracowników do pracy w różnych krajach. Dzięki tej zmianie pracował w Islandii i Grenlandii, aby powrócić z powrotem do Bergen jako montażysta okien.

 

Warto wierzyć w marzenia

Nasz absolwent poprzez swoje zaangażowanie i determinację pracuje i zdobywa kolejne doświadczenia, nie tylko zawodowe.

Oskar, przeciętny uczeń, mieszkaniec Kościerzyny, jest dzisiaj spełnionym pracownikiem, realizującym swoje młodzieńcze marzenia. Systematycznie kontaktuje się z nami za pomocą dostępnych komunikatorów, przekazując informacje o swoich nowych zdobyczach.

Swoim zachowaniem udowadnia każdemu, że warto jest mieć zapał do pracy i marzenia, do których powinno się dążyć.

 

Autor tekstu: Magdalena Sławska – wychowawca w 11-20 HP w Bytowie

Autor zdjęć: Oskar Bednarek – absolwent 11-20 HP w Bytowie

 

 

 

 

 

               


Widok zawartości stron Widok zawartości stron