Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Sposób na skuteczne szukanie pracy

2021-10-29

Co zrobić, by szybko znaleźć pracę? W dzisiejszych czasach można zrobić dużo! Przypominamy 3 kwestie, o których warto pamiętać, by poszukiwania pracy okazały się skuteczne.

Oczywiście na skuteczne poszukiwania pracy skałada się dużo więcej czynników niż te wymienione niżej. Jednak skupienie się na tych trzech kluczowych aspektach może znacznie przybliżyć się do znalezienia odpowiedniej pracy.

  1. Dobre CV

Dzisiaj nie wystarczy byle jakie CV. Zbyt duża lub zbyt mała ilość informacji zawartych w życiorysie oraz nie wystarczająco estetyczny wygląd dokumentu mogą zdyskwalifikować twoją kandydaturę już na samym początku – nawet jeśli jesteś najlepszym kandydatem na dane stanowisko.

 

By dowiedzieć, jak prawidłowo skonstruować CV, zapoznaj się z naszymi poradami w tekście „Jak napisać CV i list motywacyjny”.

Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu CV, skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi „Moje pierwsze CV”. Pomożemy ci uporządkować informacje w życiorysie, który już masz lub stworzyć CV od podstaw.

  1. Znajomi

Internet oczywiście bardzo pomaga w szukaniu pracy – portale z ofertami to pierwsze miejsce, w które się kierujesz, szukając zatrudnienia. Jednak warto o chęci znalezienia pracy poinformować też najbliższe otoczenie – rodzinę i znajomych.

Wbrew pozorom „poczta pantoflowa” sprawdza się w takich przypadkach bardzo dobrze. Możesz pytać, czy najbliżsi nie słyszeli o ciekawych ofertach lub nie mają wśród swoich znajomych pracodawców, którzy szukają pracowników z polecenia. Osoba polecana przez kogoś często jest cenniejsza dla pracodawcy niż ktoś nieznany.

 

  1. Social media

Nie wolno tego pominąć! Warto napisać na swojej tablicy np. na Facebooku post, w którym informujesz o tym, że szukasz pracy i wymienić pożądane branże/miejsca pracy. Warto też sprawić, by twój profil na portalu społecznościowym wyglądał profesjonalnie, czyli usunąć z informacji o sobie rzeczy typu „Szlachta nie pracuje” lub dziwne zdjęcia z imprez.

Świetne rezultaty daje poszukiwanie pracy przy pomocy aplikacji/strony LinkedIn. Warto jednak wiedzieć, jak z niej skorzystać.

 

Nasz poradnik na temat szukania pracy przy pomocy social mediów (również LinkedIn) znajdziesz w tekście „Jak szukać pracy przy pomocy mediów społecznościowych?”

 

Dobre CV oraz poszukiwanie pracy na dwa wymienione w tekście sposoby powinny pomóc w otrzymaniu ciekawej propozycji pracy.

Jeśli twoje poszukiwania zakończą się sukcesem, czego bardzo życzymy, obejrzyj nasz film, by dowiedzieć się, jak opanować stres w trakcje rozmowy rekrutacyjnej.

 

 

Autor: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron