Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Sposób na udane wakacje

2020-06-19

Już niedługo wakacje! Będziesz mogła/mógł w końcu odpocząć od nauki. Ta zdalna w ostatnich miesiącach była szczególnie męcząca. Jak zaplanować wakacje, by były udane? Mamy kilka prostych podpowiedzi.

Przede wszystkim pamiętaj, że nie trzeba wydać mnóstwa pieniędzy, by wakacje były fajne. Wystarczy wyobraźnia i chęci. Zobacz sama/sam niżej.

 

Wakacje na wyjeździe

Fajnie wyjechać i odpocząć od codziennego otoczenia. Jak to zrobić prawie bez kosztów? Potrzebny jest namiot – jeśli nie masz, pożycz, ktoś w twoim otoczeniu na pewno go ma. Skrzyknij przyjaciół i ruszajcie przed siebie – pociągiem, rowerami, piechotą!

Wystarczy oddalić się kilka kilometrów od domu i znaleźć odludne miejsce w lesie, by poczuć się zupełnie inaczej. Jedyny koszt, to jedzenie, jakie musisz zabrać ze sobą. Czasem niewielkie opłaty za camping, jeśli skorzystasz z takiego zorganizowanego.

 

Wakacje w domu

Nie możesz lub nie lubisz wyjeżdżać? W domu też może być fajnie. Spacery, czytanie książek, oglądanie filmów i seriali, czasami spanie do południa... Zorganizuj znajomych i urządźcie turniej gier planszowych czy komputerowych. Zróbcie rajd rowerowy lub piknik. Ogranicza was tylko wyobraźnia… I oczywiście zasady bezpieczeństwa.

Zaglądaj co poniedziałek na naszego Facebooka po inspiracje na #aktywnewakacje!

 

Zrealizuj marzenie

Ciągle brakuje ci czasu na realizację jakiegoś planu, marzenia, celu? Wakacje to świetny moment, by wreszcie to zrobić! Nauka szycia? Odnowienie starego krzesła? Wycieczka do wymarzonego miejsca? Więcej czasu spędzonego z babcią? Teraz jest ten moment! Tutaj znajdziesz konkretne wskazówki, jak zabrać się za realizację takiego planu.

 

Pracuj!

Wakacje to świetny moment na podjęcie pracy sezonowej. Pieniądze przecież zawsze się przydadzą. Nauczysz się także nowych rzeczy i odpowiedzialności. Zyskasz doświadczenie, które można wpisać do CV. Nie musisz pracować przez całe wakacje. Ale już kilka tygodni to świetne doświadczenie i trochę zarobku.

Jak znaleźć pracę, będąc nastolatkiem? Wszystko znajdziesz w naszym poradniku, który możesz bezpłatnie pobrać.

 

Wakacje to cenny czas, dlatego nie warto spędzić go tylko na bezmyślnym siedzeniu w telefonie czy przed komputerem.

 

Przygotowaliśmy zestawienie "30 sposóbów na wakacyjną nudę" - sprawdź!

 

 

Autor: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron