Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szukasz pracy? Zgłoś się do Młodzieżowego Biura Pracy!

2024-07-09

Masz ukończone 15 lat i szukasz pracy na wakacje, weekendy, czas wolny od zajęć szkolnych? Chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, ale nie wiesz, gdzie się zgłosić? Odwiedź Młodzieżowe Biuro Pracy!

Dlaczego warto pracować?

Czy warto szukać pracy i myśleć o swoim doświadczeniu i karierze zawodowej już w młodym wieku? Oczywiście, że tak! W dzisiejszych czasach pracodawcy poszukujący pracowników do pracy zwracają uwagę na to, czy kandydat do pracy już w młodym wieku zdobywał pierwsze doświadczenie zawodowe. Przywiązują uwagę do aktywności na rynku pracy od młodych lat. Jest to dla nich znaczący atut.

 

Podjęcie pracy ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim zarobisz swoje pierwsze własne pieniądze oraz zyskasz poczucie niezależności. Dzięki temu docenisz wartość pieniądza, staniesz się bardziej samodzielny i odpowiedzialny. Zdobędziesz kwalifikacje zawodowe, sprawdzisz swoje umiejętności w praktyce oraz ukształtujesz swoją ścieżkę zawodową.

 

Jak może ci pomóc Młodzieżowe Biuro Pracy?

Jeżeli ukończyłeś 15 rok życia i chciałbyś znaleźć pracę dorywczą bądź stałą w okresie wakacji letnich lub na weekendy i popołudnia w czasie roku szkolnego, warto skorzystać z usług Młodzieżowego Biura Pracy.

 

Jest to jednostka Ochotniczych Hufców Pracy, której zadaniem jest prowadzenie pośrednictwa pracy oraz umożliwienie młodzieży w wieku 15-25 lat zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych.

 

Usługi oferowane są bezpłatnie i może z nich skorzystać młodzież ucząca się, bezrobotna oraz poszukująca pracy. Do Młodzieżowego Biura Pracy pracodawcy zgłaszają liczne oferty pracy dorywczej, krótkoterminowej i stałej, w różnych branżach i zawodach, skierowane do młodych osób, które nie mają doświadczenia zawodowego, dużych kwalifikacji i umiejętności.

 

Co zrobić, jeżeli jesteś zainteresowany? Gdzie się dokładnie zgłosić?

Znajdź adres Młodzieżowego Biura Pracy w Twojej miejscowości(znajdziesz go tutaj: KLIK!) i zgłoś się bezpośrednio do biura na spotkanie z pośrednikiem pracy.

 

Na miejscu wypełnisz „Ankietę poszukującego pracy" i porozmawiasz o twoich oczekiwaniach odnośnie przyszłej pracy, warunkach zatrudnienia, zdobędziesz informacje o aktualnych ofertach pracy. Następnie otrzymasz skierowanie i kontakt do pracodawców na wybrane przez ciebie oferty pracy.

 

Pośrednik pracy zaproponuje ci także możliwość spotkania z doradcą zawodowym, wzięcia udziału w projektach finansowanych z funduszy unijnych i kursach zawodowych organizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy. Poinformuje o perspektywach podwyższenia kwalifikacji zawodowych, udzieli wiadomości na temat metod i sposobów poszukiwania pracy oraz aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.

 

Możesz wziąć udział w spotkaniach z pracodawcami, zgłaszając się na giełdy i targi pracy. Powracaj do Młodzieżowego Biura Pracy po kolejne propozycje pracy, a najlepiej sprawdzaj na bieżąco oferty pracy dostępne na stronie www.mbp.ohp.pl.

 

Pamiętaj: warto szukać pracy i zdobywać doświadczenie zawodowe od najmłodszych lat. Zaowocuje to w przyszłości w twojej karierze zawodowej.

 

Autor: Anna Zaremba, pośrednik pracy w MBP w Białymstoku


Widok zawartości stron Widok zawartości stron