Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Top 5 książek na wakacje dla chłopaków

Wakacje trwają. Nieważne czy spędzasz je w mieście, nad morzem, czy w górach. Dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie.

ksiazki dla chlopakow_1160.jpg

Ostatnio proponowaliśmy Top 5 książek dla dziewczyn. Dziś czas na propozycje dla chłopaków.

Książka dla poszukiwaczy skarbów

"Silver. Powrót na wyspę skarbów" Motion Andrew

Książka ta jest kontynuacją kultowej powieści „Wyspa Skarbów”  Roberta Louisa Stevensona. Razem z dwójką nastolatków – Jimem i Natty – możesz wyruszyć w niezapomnianą podróż. Jej celem jest legendarna Wyspa Skarbów. Bajeczne miejsca, spotkania z groźnymi piratami, niesamowite przygody. To wszystko znajdziecie w tej książce, która jest opowieścią o miłości, odwadze i oddaniu.

Książka dla miłośników przygód

"Wyścig" Martin Jenny

Lubicie szybką akcję i bohaterów, którzy na długo pozostaną w pamięci? Jeśli tak, to jest to idealna książka dla Was. 17-letnia Phoebe van Zant jest jednym z najlepszych kierowców rajdowych na kontrolowanej przez korporacje planecie Castra. Uliczne wyścigi samochodowe są nie tylko dochodową rozrywką, ale i walką o polityczną stawkę. Bohaterka staje przed trudnym wyborem drużyny. Podjęcie decyzji nie jest łatwe, a nierozważny krok może doprowadzić do kosmicznej wojny.

Książka dla lubiących fantastykę

"Legenda. Rebeliant" Lu Marie

Republika, miejsce kiedyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, uwikłana jest w wieczną walkę z Koloniami. Poznajemy dwa różne światy i dwoje piętnastolatków: June – geniusz militarny, urodzona w elitarnej rodzinie i Day – nieuchwytny przestępca, urodzony w slumsach sektora Lake. Ich losy krzyżują się. Zaczyna się wyścig na śmierć i życie.

Książka dla tych, którzy chcą skutecznie rozwiązywać swoje problemy

"7 nawyków skutecznego nastolatka" Covey Sean

Szukasz sposobu na rozwiązanie problemów, z którymi borykasz się codziennie? Przeczytaj tę książkę i poznaj siedem nawyków, dzięki którym będziesz mógł przezwyciężyć wszelkie trudności. Dzięki niej dowiesz się, jak nawiązywać nowe relacje, zaprzyjaźnić się z rodzicami, być asertywnym.

Książka dla tych, którzy chcą przeczytać coś zabawnego, a zarazem wartościowego

"Absolutnie prawdziwy pamiętnik" Sherman Alexie

Książka opowiada historię Indianina – Arnolda Spirit’a, wychowanego w rezerwacie, który postanawia rozpocząć naukę w „białej” szkole. Natychmiast staje się wyrzutkiem we własnej społeczności oraz dziwadłem wśród nowych znajomych. Chłopiec przeżywa typowe rozterki nastolatka, który próbuje przeciwstawić się losowi. To szczera, zabawna, wzruszająca historia, którą warto przeczytać. Dodatkowym atutem są zamieszczone w niej zabawne rysunki.

 

Życzymy Wam pięknego lata i udanego wakacyjnego wypoczynku – również przy wciągających książkach!

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron