Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Udział w projekcie „Równi na rynku pracy” odmienił moje życie

Gdy Małgosia zgłosiła się do udziału w projekcie „Równi na rynku pracy", była otwarta na nowe możliwości i gotowa na zmiany w swoim życiu zawodowym. Jak się później okazało, decyzja ta zaowocowała dużym sukcesem.

Malgosia_im sie udalo_632.jpg

Małgosia jest absolwentką Hufca Pracy w Gorlicach, a o możliwości udziału w projekcie dowiedziała się od wychowawcy tej jednostki. Na rozmowach rekrutacyjnych była z jednej strony nieśmiała i małomówna, z drugiej natomiast bardzo zdeterminowana, co jak się potem okazało, pomogło jej odnieść sukces.

Brak perspektyw? Czas na zmiany!

Małgosia ukończyła Zasadniczą Szkołę Zawodową o kierunku cukiernik. Marzyła o zdobyciu zatrudnienia w pobliżu miejsca zamieszkania, ze względu na konieczność sprawowania opieki nad rodzicami. Chciała pogodzić obowiązki rodzinne z pracą zawodową. Jednak w okolicznych cukierniach poszukiwano wówczas pracowników z dużym doświadczeniem, a nie osób tuż po ukończeniu szkoły. Brak perspektyw na pracę blisko domu i obawa o sytuacje rodzinną wywoływał u Małgosi frustrację, niepewność ale także gotowość do poszukania innych możliwości – nawet zmiany zawodu, w celu uzyskania zatrudnienia. Wtedy to Małgosia, postanowiła zmienić swoje życie zawodowe i wziąć udział w projekcie.

Najpierw projekt…

W czasie rozmowy wstępnej z doradcą zawodowym i specjalistą do spraw rozwoju zawodowego okazało się, że spełnia wszystkie wymagania do udziału w projekcie i może zrobić pierwszy krok w kierunku zmiany. Podczas opracowywania indywidualnego planu działania nabrała wiary we własne możliwości. Zaufała specjaliście i zdecydowała się na podjęcie kursu zawodowego na kierunku „sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i portalu płatniczego”. Małgosia do wszystkich zajęć organizowanych w ramach projektu podchodziła z dużym zaangażowaniem. Do dziś wspomina jak pierwsza pojawiała się na zajęciach, a wychodziła ostatnia. Wiedziała, że zawód sprzedawcy to coś dla niej.

…potem staż i zatrudnienie

Po zakończeniu kursu zawodowego przyszedł czas na odbycie stażu, na który Małgosia czekała z niecierpliwością. Została skierowana na staż w sklepie produkującym min. wyroby cukiernicze. Pracodawca podczas stażu docenił zaangażowanie Małgosi, dlatego też po jego zakończeniu postanowił ją zatrudnić.

Dziś Małgosia jest szczęśliwa. Ma poczucie stabilizacji zawodowej i z radością spogląda w przyszłość. Poprzez udział w projekcie „Równi na rynku pracy" Małgosia dopięła swego, uzyskała zatrudnienie, rozwija się i zdobywa cenne doświadczenie. Dzięki otwartości na nowe możliwości, zaangażowaniu i uporowi z jakim dążyła do celu, osiągnęła sukces.

Jeśli i ty napotykasz trudności, chcesz wybrać lub zmienić zawód, potrzebujesz wsparcia profesjonalisty w wyborze drogi zawodowej, nie zastanawiaj się, przyjdź do najbliższej jednostki OHP i spełnij swoje marzenia!

Autor: Małgorzata Gawlik – doradca zawodowy Młodzieżowe Centrum Kariery w Gorlicach

Fot. Małgosia w miejscu pracy


Widok zawartości stron Widok zawartości stron