Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wakacje w Polsce czy za granicą?

2022-08-08

Wcale nie trzeba jechać gdzieś bardzo daleko, by spędzić interesujące wakacje w pięknym miejscu, zobaczyć zabytki i cuda natury. Jednak, gdy polskie krajobrazy są już dobrze znane, czasem może potrzebna jest jakaś większa zmiana otoczenia.

Zatem co wybrać? Wakacje w Polsce czy za granicą? Europejski kurort czy polski Bałtyk? Tatry czy Alpy, a może Himalaje? Trudno stwierdzić, która opcja będzie lepsza. Każdy musi sobie zadać to pytanie sam, bo tylko tak może stwierdzić najlepiej, gdzie będzie się mu dobrze odpoczywało.

Może ten tekst pomoże wam trochę rozwiać wątpliwości i podjąć dobry wybór, aby potem wrócić z wakacji z uśmiechem na twarzy i z pięknymi wspomnieniami.

 

Klimat i widoki

W Polsce jest dużo miejsc, gdzie widoki są naprawdę ładne. Piękne są polskie góry czy morze, malownicze jeziora czy urokliwe niziny. Wybór najładniejszych zakątków w Polsce jest naprawdę duży. Nasz kraj oferuje tyle wspaniałych miejsc, aż nie sposób wymienić je i opisać w tej krótkiej formie. 

Wakacje spędzone w Polsce to dużo krótszy i mniej męczący dojazd do miejsca wypoczynku, i brak formalności związanych z przekraczaniem granicy, na przykład takimi jak paszporty i wizy.

Jednak jeśli marzą ci się wakacje w wielkim mieście albo chcesz mieć gwarancję pogody i ciepłej wody w morzu, to warto wybrać się za granicę, do krajów z ciepłym klimatem. To idealne rozwiązanie, gdy w polskich warunkach klimatycznych jest pochmurnie i ponuro.

 

Ludzie i kultura

Wakacje za granicą to doskonała okazja, by wypróbować i podszkolić język obcy. Można sprawdzić czy da się sobie radę w miejscu, gdzie nigdy się nie było, a tamtejsze kultura, język i miejsca są obce. Można też poznać świat lokalnych mieszkańców, spróbować regionalnego jedzenia.

Dzięki wakacjom za granicą można nabrać dystansu do polskiej rzeczywistości i codziennych spraw w szkole i pracy oraz spojrzeć na nie w inny sposób.

Plusem wakacji w Polsce jest natomiast możliwość poznawania swojej ojczyzny: tradycji, regionalnej kultury i historii, a wybór atrakcji jest też dość bogaty.

W Polsce można czuć się trochę pewniej i bezpieczniej, bo nie ma bariery językowej i nie będzie sytuacji, że ktoś ciebie, czy ty jego nie zrozumiesz. Jednak wakacje z przygodami mogą cię spotkać w każdym miejscu i to wcale nie musi być na drugim końcu świata i poza Polską.

 

Koszty wyjazdu

Jeśli chcesz spędzić fajne wakacje i masz ograniczony budżet, to na pewno możesz być zaskoczony, że ceny polskich i zagranicznych wakacji są czasem porównywalne. Trudno jest tak bezpośrednio policzyć koszty wakacji w Polsce i za granicą, bo wszystko zależy od charakteru wypoczynku i rodzaju miejsca, w którym będzie się odpoczywać. Na przykład namiot na kempingu można rozstawić wszędzie, ale już pobyt w hotelu czy pensjonacie będzie dużo więcej kosztował. Jednak zestawiając podobny zakres usług, np. noclegi, jedzenie i inne koszty wakacyjnego pobytu, może się okazać, że za granicą wypocznie się nawet trochę taniej. Warto zatem wcześniej zaplanować wakacyjny odpoczynek, poszukać okazji cenowych i skorzystać z promocji na letnie atrakcje.

Wakacje, czy to wśród niezwykłych drapaczy chmur, czy też na polskich plażach, będą zawsze niezapomniane i pozostawią piękne wspomnienia, jeśli przede wszystkim zabierzesz ze sobą poczucie humoru i pozytywne nastawienie. Także nieważne gdzie – w Polsce czy za granicą – ważne, żeby odpocząć!

 

Autor: Sylwia Gąsowska

 

Żródła:

https://rankomat.pl/turystyka/ceny-wakacji

https://turystycznyninja.pl/gdzie-warto-pojechac-na-fajne-wczasy/

https://wczasypolskie.pl/gdzie-spedzic-wakacje-polska-vs-zagranica


Widok zawartości stron Widok zawartości stron