Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Warto realizować swoje marzenia – historia Piotrka

Piotrek to młody i cichy chłopak pochodzący z małej wsi, nie wierzący we własne możliwości, a szczególnie w szansę znalezienia pracy w swojej okolicy. Postanowił jednak zawalczyć o swoje marzenia i wziął udział w projekcie ,,Obudź swój Potencjał''.

warto-realizowac-swoje-marzenia-historia-piotrka-1160.jpg

Piotrek ukończył zasadniczą szkołę zawodową w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Początki jego drogi zawodowej okazały się trudniejsze niż początkowo zakładał. Brak doświadczenia zawodowego utrudnił mu poszukiwanie pracy i start w dorosłe życie. Chęć pomocy rodzicom i poprawy ich trudnej sytuacji finansowej była dodatkową motywacją, żeby szybko podjąć pracę.

 

Rozpoczęcie projektu

Piotrek długo zastanawiał się, co zrobić ze swoim życiem, jak zdobyć doświadczenie zawodowe, które jest tak istotnym elementem branym pod uwagę w trakcie rekrutacji. Dzięki znajomym dowiedział się o projekcie unijnym ,,Obudź swój Potencjał'' realizowanym przez OHP. Początkowo był bardzo sceptycznie nastawiony do całego projektu i oferowanych form wsparcia, które musiał zaliczyć. Wydawało mu się, że wszystko to zajmie bardzo dużo czasu. Jednak po indywidualnych zajęciach z doradcą zawodowym jego wątpliwości zniknęły. Okazało się, że spełnia on wszystkie kryteria potrzebne do udziału w projekcie. Zdał sobie sprawę, że taka szansa może się już nie powtórzyć. W końcu zaczął wierzyć, że zdobycie doświadczenia, które było dla niego do tej pory niemożliwe może stać się osiągalne.

 

Udział w projekcie

Grupowe zajęcia z doradcą zawodowym były dla Piotrka dużym wyzwaniem, ponieważ musiał pokonać swoją nieśmiałość i zacząć współpracować z innymi uczestnikami projektu, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji jak on. Jednak z dnia na dzień Piotrek poczuł się pewniej, poznał historie kolegów i koleżanek, którzy borykali się z podobnymi problemami jak on, przestał czuć się taki osamotniony.

 

Spełnienie marzeń

Piotrek pomyślnie ukończył kurs magazyniera z obsługą wózka jezdniowego z wymianą butli gazowej. Na stażu sumiennie wywiązywał się z powierzonych obowiązków, dowodem tego była stu procentowa obecność na stażu. Swoją pracowitością i sumiennością przekonał do siebie pracodawcę, który postanowił zatrudnić Piotrka. Dzięki tej szansie chłopak w końcu uwierzył w swoje możliwości i w to, że marzenia się spełniają. Głównym mottem Piotra na kilka najbliższych lat jest ciężka praca, podnoszenie swoich kwalifikacji, by móc wspinać się po szczeblach kariery jeszcze wyżej.

 

Autor: Anna Sekuła–MCK w Krynicy-Zdroju

Źródło: opracowanie własne


Widok zawartości stron Widok zawartości stron