Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wolontariat dla zwierząt – jak mogę pomóc najmniejszym?

Schronisko dla bezdomnych zwierząt jest miejscem, w którym zwierzę może znaleźć schronienie i pożywienie, jednak brakuje mu przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa oraz miłości.

W takich miejscach mieszkają przecież głównie psy i koty porzucone przez swoich „właścicieli”.

Możesz pomóc zwierzętom na wiele sposobów:

Wyprowadzaj psy na spacer – wydaje się, że nie jest to duża trudność. A jednak! Taki spacer jest ogromnym przeżyciem dla psa. Jest to czas, w którym ten psiak czuje się ponownie potrzebny i kochany. Dla nas to tylko spacer, dla tego zwierzaka jest to nadzieja na lepsze jutro.

Przynieś coś dla zwierzaka – każdy kto posiada w domu koce i ich nie używa może przynieść je do schroniska. Inne przydatne rzeczy, to np. sucha lub mokra karma dla zwierząt, zabawki, legowiska, szczotki, itd.

Adopcja – wirtualna lub realna. Jeżeli chcesz i możesz zaadoptować zwierzaka, to wybierz któregoś ze schroniska! Istnieje również możliwość adopcji wirtualnej, polegającej na miesięcznym opłacaniu wyżywienia wybranego przez nas psa lub kota.

Uczestnicy OHP też pomagają!

Jednostki organizacyjne Lubuskiej WK OHP często angażują się w pomoc zwierzętom. Organizowane są grupowe spacery z psami ze schronisk. W trakcie pracy na warsztatach stolarskich w naszych ośrodkach, budujemy budy dla potrzebujących zwierząt. Dzięki temu możemy podarować mały domek czworonogom, którym będzie ciepło i sucho o każdej porze dnia.

Dowiedz się, jak możesz pomóc schronisku dla bezdomnych zwierząt w swojej okolicy. Nie bądź obojętny na los najmniejszych!

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej „Zbiórka na burka" (http://www.zbiorkanaburka.pl/). Kliknij w miskę i nakarm zwierzaki ze schroniska!

Autor: Marta Chłopik, Lubuska WK OHP

Źródło: http://schroniskozg.pl/

Zdjęcie: Uczestnicy OSiW Zielona Góra podczas spaceru z psami ze schroniska.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron