Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wszystko jest możliwe – historia Tomka z OHP

2019-09-24

Przedstawiam Wam Tomasza Wawrzynka, absolwenta Hufca Pracy 6-24 w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego historia jest przykładem na to, że można realizować swoje marzenia dzięki wykorzystywaniu nadarzających się okazji.

Tomek jest absolwentem szkoły zawodowej. Uczył się w zawodzie elektryka, jednak od najmłodszych lat marzył o tym, by zostać grafikiem komputerowym. Nie mógł jednak realizować swoich zainteresowań ze względu na brak środków na zakup odpowiedniego sprzętu.

Miał jednak w sobie zapał i ogromną determinację.

Od pierwszej klasy był uczestnikiem Hufca Pracy. Trafił pod opiekę życzliwych i kompetentnych wychowawców, którzy zobaczyli tkwiący w nim potencjał. Wyróżniał się dużą aktywnością, wszechstronnością, inicjatywą i zaangażowaniem. Chętnie brał udział w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez OHP, np. wraz z drużyną reprezentował hufiec w rozgrywkach sportowych piłki siatkowej, a każdy wygrany mecz dawał mu ogromną satysfakcję.

Tomek wziął udział w konkursie…

Nie zapomniał jednak o swojej pasji, dlatego gdy dowiedział się o Konkursie Wiedzy Informatycznej bardzo się ucieszył. Zależało mu na tym, by sprawdzić wiedzę i umiejętności ze swojej ulubionej dziedziny. Z pomocą wychowawcy hufca przygotowywał pracę konkursową.

…i wygrał wymarzony sprzęt!

Spośród 16 uczestników Konkursu, Tomasz zajął II miejsce na szczeblu wojewódzkim. To zachęciło go do dalszej pracy i w kolejnym roku powtórzył swój sukces. Ale zgodnie z przysłowiem „do trzech razy sztuka”, w XIII Konkursie Wiedzy Informatycznej, Tomek już nie dał szansy rywalom i zdobył I miejsce na szczeblu ogólnopolskim. I co ważne, nagrodą w tym konkursie był wymarzony laptop!

Obecnie Tomek pracuje i jednocześnie uzupełnia wykształcenie.

Chce zdać maturę i podjąć naukę na studiach informatycznych, aby w przyszłości pracować jako grafik komputerowy. Nawiązał także kontakt z firmą zajmującą się grafiką komputerową w Krakowie. Przygotowuje różne prace, zlecenia i projekty, aby doskonalić umiejętności i wzbogacić swoje portfolio. W przyszłości ma szansę na podjęcie stałej współpracy.

Historia Tomka pokazuje, że drobnymi krokami, wykorzystując różne okazje, pielęgnując marzenia i nie zapominając o celu, można osiągnąć wszystko, czego się pragnie. Bo wszystko jest możliwe!

Autor: Beata Wójcik – doradca zawodowy MCK w Dąbrowie Tarnowskiej

Fot. Tomasz podczas przygotowania pracy konkursowej


Widok zawartości stron Widok zawartości stron