Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wybierasz się za granicę? Zainstaluj aplikację Safe Travel & Work Abroad

Kiedy wybierasz się do pracy za granicę, powinieneś poświęcić szczególną uwagę swojemu bezpieczeństwu. Nieznani ludzie i często niedostateczna znajomość języka sprawiają, że w obcym kraju możemy być narażeni na takie niebezpieczeństwa, jak handel ludźmi.

aplikacja safe_1160.png

Jak się przed tym zabezpieczyć? Pomocna może okazać się aplikacja mobilna SAFE, która jest innowacyjnym narzędziem edukacyjnym i profilaktycznym w zwalczaniu handlu ludźmi.

Jak działa aplikacje SAFE?

Aplikacja SAFE zawiera wiele przydatnych informacji, takich jak:

  • w jaki sposób przygotowywać się do bezpiecznej podróży za granicę,
  • niezdbędne kontakty,
  • listę potrzebnych rzeczy, które warto mieć ze sobą,
  • gdzie szukać pomocy w przypadku wystąpienia trudnej sytuacji.

W aplikacji znajduje się także gra, na którą składają się historie czterech młodych osób, które zdecydowały się wyjechać za granicę. Gracz wciela się w wybraną postać i bierze na siebie odpowiedzialność za jej decyzje, co wpływa na przebieg historii.

Jak pobrać?

Aplikacja jest dostępna do darmowego pobrania w sklepach z aplikacjami Google Play i App Store, a jej wersja internetowa jest dostępna na www.safe.strada.org.pl. Żeby pobrać wersję mobilną aplikacji należy wpisać w wyszukiwarkę: „aplikacja Safe Travel & Work Abroad”.

Co ciekawe aplikacja występuje już w pięciu językach: polskim, angielskim słowackim, czeskim i węgierskim.

Warto pamiętać, że taka apka nie jest ratunkiem w razie niebezpieczeństwa. Pełni ona funkcję prewencyjną i pomocniczą w czasie przygotowywania się do podróży za granicę. Kiedy wyjeżdżasz z kraju na dłuższy czas, pamiętaj przede wszystkim, żeby zachowywać się rozsądnie i unikać ryzykownych sytuacji.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron