Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wychowawca kolonii - sposób na wakacyjny zarobek

Masz ukończone 18 lat i szkołę średnią? Nie masz planów na wakacje? Dobrym sposobem na letni wyjazd jednocześnie połączony z możliwością zarobienia pieniędzy jest praca w charakterze wychowawcy.

opiekun_1160.jpg

Kto może zostać wychowawcą wypoczynku?

Formalnych wymogów pozwalających na podjęcie pracy jest niewiele – musisz mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum średnie i ukończony 36 godzinny kurs wychowawcy kolonii, który pozwoli na zdobycie potrzebnej wiedzy i umiejętności.

Koszt kursu dającego uprawnienia do podjęcia pracy to około 100-200 złotych. Sprawdź, czy organizująca go firma posiada aktualną zgodę Kuratora Oświaty oraz czy wydane zaświadczenia o ukończeniu kursu trafiają do rejestru prowadzonego przez kuratorium. Pomoże to uniknąć ewentualnych kłopotów z honorowaniem zdobytych uprawnień przez przyszłych pracodawców. Jeżeli wszystko będzie w porządku, pozostaje jedynie, zdanie końcowego egzaminu.

 

Jak zdobyć pracę wychowawcy?

W okresie letnim na rynku pojawia się bardzo dużo ofert pracy: w ramach wypoczynku w formie wyjazdowej oraz półkolonii. Obok posiadanych uprawnień dodatkowym atutem będzie doświadczenie w opiece nad dziećmi, młodzieżą oraz w animacji czasu wolnego.

W roli wychowawców świetnie sprawdzają się harcerze i osoby, które organizowały czas wolny dla innych. Często nie jest to obowiązkowe. Zazwyczaj wystarczy odrobina kreatywności i wsparcie ze strony doświadczonych osób. W tej pracy najważniejsza jest pomysłowość i zaangażowanie. Idealny opiekun powinien być odpowiedzialny i stanowczy, ponieważ odpowiada za bezpieczeństwo powierzonych mu osób. Mało które zajęcie pozwoli ci na spędzenie czasu w  atrakcyjnych turystycznie miejscach, gdzie obok trudnej pracy z grupą, znajdzie się też chwila na relaks.

Warto zainteresować się możliwością odbycia kursu i rozpoczęcia pracy jako wychowawca kolonii.

 

Autor: Michał Komła


Widok zawartości stron Widok zawartości stron