Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wystąpienia młodzieży na TEDx, które warto zobaczyć

2024-06-19

Wystąpienia na TEDx poruszają szeroki zakres tematów – od nauki, technologii, po sztukę i psychologię. Oglądając te prezentacje można poszerzyć swoją wiedzę oraz zainspirować się. Sprawdź, które wystąpienia młodzieży na TEDx warto zobaczyć.

Dlaczego warto oglądać wystąpienia na TEDx?

TEDx to konferencje, na których prezentowane są historie i idee ludzi, którzy osiągnęli sukcesy lub pokonali różne trudności. Oto kilka powodów, dlaczego warto oglądać te wystąpienia:

  • Rozwój umiejętności krytycznego myślenia. Wiele wystąpień na TEDx skłania do refleksji i zachęca do krytycznego myślenia. Dzięki nim można uczyć się analizować różne punkty widzenia i argumenty.
  • Nauka skutecznej komunikacji. Prelegenci na TEDx są zazwyczaj świetnymi mówcami. Oglądanie ich wystąpień może pomóc w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, takich jak wystąpienia publiczne, odpowiednie argumentowanie i przekazywanie myśli w klarowny i przekonujący sposób.
  • Dostępność i różnorodność. TEDx to wydarzenia organizowane na całym świecie (różne języki i kultury). Dzięki temu można mieć dostęp do różnorodnych perspektyw i treści, które są dostosowane do różnych grup wiekowych i zainteresowań.
  • Przykłady pozytywnych wzorców. Wystąpienia na TEDx często prezentują osoby, które działają na rzecz społeczności, innowacji czy ochrony środowiska. Pokazują, w jaki sposób działania poszczególnych ludzi mogą mieć pozytywny wpływ na świat.

 

Wystąpienia młodzieży na TEDx, które warto zobaczyć

 

Oceny a sukces, Anna Sorochuk

Ania to 17-latka, która dzieli się refleksjami na temat sukcesu. Zauważyła, że „żeby być prezydentem kraju, nie trzeba mieć świadectwa z paskiem”. Skłoniło ją to do zastanowienia się nad rolą ocen w życiu. Ania jest bardzo samodzielna i wierzy, że dzięki swoim umiejętnościom i determinacji, może osiągnąć wszystko, co sobie zaplanuje.

 

 

 

Social-li(f)e, Alicja Finger

Szesnastoletnia Alicja marzy o podróżach i pracy w branży IT. Jej wizja świata obejmuje pełne równouprawnienie i akceptację bez względu na kolor skóry, przekonania czy orientację seksualną. Mówi także o wpływie mediów społecznościowych na postrzeganie siebie i relacje z innymi ludźmi.

 

 

 

Ja mam swój plan. Teraz twoja kolej, Zofia Białczak

Zosia, która ma 17 lat mówi o marzeniach, ciężkiej pracy i frustracji, której można doświadczyć, kiedy nie widać szybko efektów pracy. Ma wiele ambitnych planów, m.in. własna stajnia i klinika stomatologiczna.

 

 

 

Dlaczego niektórzy z nas nie mają jednego, prawdziwego powołania?, Emily Wapnick

To bardzo inspirujące wystąpienie, które powinien obejrzeć każdy, kto nie ma pewności, kim chce zostać w przyszłości. Wyjaśnia pojęcie multipotencjalisty, czyli osoby, którą cechuje elastyczność, i która w swoim życiu może zajmować się wieloma różnymi rzeczami.

 

 

 

Porozmawiajmy o różnorodności, Jan Gawroński

Jan ma 13 lat i nazywa siebie „samorzecznikiem”. Działa – wysyła petycje, organizuje różne akcje. Stara się aktywnie pomagać innym. W swoim wystąpieniu mówi o życiu z autyzmem. Warto go posłuchać i zapamiętać to, co mówi: „Moje emocje są spokojne, kiedy mogę być sobą”.

 

 

 

Oglądanie wystąpień TEDx to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale także narzędzie do samorozwoju i kształtowania świadomego, krytycznie myślącego młodego pokolenia. Te historie mogą inspirować do działania i pokonywania własnych wyzwań.

 

 

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron