Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Z wizytą studyjną u absolwenta stalowowolskiego Hufca Pracy

2023-03-20

Doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Stalowej Woli 17 marca zorganizował wizytę studyjną dla uczestników 9-17 Hufca Pracy.

Młodzież została zaproszona do restauracji „Luks Odrobina Farta”, której właścicielem jest absolwent Hufca. Celem wizyty było poznanie restauracji jako przedsiębiorstwa, które przygotowuje i wydaje posiłki, organizuje imprezy okolicznościowe oraz prowadzi dokumentację księgowo-kadrową.

Pan Zbigniew Pasek bardzo miło przyjął uczestników wycieczki zawodoznawczej, nie kryjąc przy tym wzruszenia oraz sentymentu i dobrych wspomnień z okresu, kiedy sam był uczestnikiem Hufca Pracy. Młodzież została zaproszona do kuchni, w której pod okiem właściciela przygotowała dla wszystkich burgery – specjalność zakładu. Uczestnicy wykonali nie tylko burgery klasyczne, ale również mniej znane rybne oraz wegetariańskie – tym samym zostali wprowadzeni w wąską część gastronomii, która cieszy się dużym uznaniem wśród klientów.

Podczas pracy w kuchni młodzi ludzie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w zawodzie kucharza, jego pozycji na lokalnym rynku pracy oraz ich planami związanymi z nauką zawodu. „Chciałbym w przyszłości pracować w takiej kuchni” – dopowiedział jeden z uczestników.

Podczas wspólnego posiłku pan Zbigniew opowiedział o swojej drodze do założenia własnej firmy, o konieczności zdobycia zawodu i ustawicznego kształcenia się w nim, otwartości na zmianę oraz wiarze we własne marzenia „Założenie firmy to jeszcze nie sukces, sukcesem są zadowoleni klienci” – mówił. W trakcie rozmowy motywował swoich młodszych kolegów do wytrwałości na praktykach zawodowych i pracowitości. „Ja też chodziłem na takie praktyki w zawodzie kucharz, jak wy i dziś wiem, że wszystko co na nich musiałem robić, miało sens”. 

Cel wizyty studyjnej został osiągnięty, ponadto młodzi ludzie wyszli z niej zmotywowani do nauki zawodu oraz słuszności co do wybranego zawodu z punktu widzenia potrzeb rynku pracy.

 

Tekst i zdjęcia: Justyna Haliniak – doradca zawodowy, MCK w Stalowej Woli

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron