Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zawód opiekun. Możesz iść na bezpłatną konferencję!

Profesjonalne opiekowanie się dzieckiem czy osobami starszymi to bardzo odpowiedzialne i wymagające dużej wiedzy zajęcie.

Kiedy jesteś nastolatkiem i zdarzy ci się opiekować młodszą kuzynką albo pomóc niepełnosprawnej sąsiadce, możesz zwrócić uwagę, czy taka praca odpowiadałaby Ci kiedyś w przyszłości.

Zawód opiekuna w Polsce nie jest może świetnie płatny, ale spokojnie można się z niego utrzymać przez pierwsze lata samodzielności, a na pewno dorobić w wakacje lub w weekendy jako opiekun dziecka. Za to na zachodzie Europy opiekunowie osób starszych i opiekunowie medyczni, ale też często opiekunki dziecięce, są wynagradzani bardzo dobrze.

Zawód opiekun – wymagania

W opiece zarówno nad seniorami, jaki i dziećmi ważna jest ogromna empatia, pokłady cierpliwości, komunikatywność i otwartość, a także podstawowa wiedza z zakresu opieki nad daną osobą. W przypadku dzieci będą to podstawy pedagogiki, w przypadku osób starszych – zasady pielęgnacji i wsparcia psychologicznego.

Wbrew pozorom zwłaszcza opiekun osób starszych to zawód dla osób silnych psychicznie i niebojących się takich wyzwań jak toaleta czy pielęgnacja schorowanego człowieka. Zawód wiąże się z wielogodzinną pracą, ale jeśli odczuwasz powołanie do pomocy innym, to będziesz mieć ogromną satysfakcję z dobrze wykonanego zadania i niezłego wynagrodzenia.

Zdobądź wiedzę – idź na konferencję!

W Polsce bardzo często poszukiwani są opiekunowie osób starszych do pracy za granicą. By móc pracować w tym charakterze najlepiej mieć doświadczenie lub przynajmniej odpowiednie szkolenia oraz interesować się tą tematyką.

Już niedługo będzie okazja, by się nią zainteresować! 31 maja 2016 w hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się konferencja “Wdrożenie modelu FINECVET w edukacji formalnej i pozaformalnej”.
Na pierwszy rzut oka brzmi skomplikowanie, ale model ECVET to po prostu Europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Krótko mówiąc: „dzięki tej inicjatywie obywatele Unii Europejskiej mogą łatwiej uzyskać certyfikat - uznanie odbytych szkoleń, zdobytych umiejętności oraz wiedzy w innym kraju UE niż ich własnym”. [1]

Wiedza na ten temat może być przydatna dla wszystkich, którzy planują pracować poza Polską, ale w granicach Unii – bez względu na zawód. Na konferencji problem będzie omawiany właśnie w oparciu o zawody opiekuna medycznego i opiekunki dziecięcej.

Mamy dla Was aż 20 zaproszeń na tę konferencję! Jeśli tylko mieszkacie w Warszawie lub okolicy albo macie możliwość dojazdu z dalszych części Polski, zgłoście się do nas, żeby wziąć udział w spotkaniu!

Ciekawie spędzony dzień, inspirujące rozmowy i atrakcyjny punkt w CV – właśnie dlatego warto zgłosić się na konferencję!

Wszystkie szczegóły (adres, godzina i plan konferencji) oraz zgłoszenia pod adresem: k.bakalarska@ecam.ohp.pl.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 maja. Jedyny warunek uczestnictwa w konferencji to wiek 18-25 lat. Zapraszamy!

[1] za: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/LSU/?uri=uriserv:OJ.C_.2009.155.01.0011.01.POL


Widok zawartości stron Widok zawartości stron