Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zawodowy Sukces

Partnerstwo instytucji publicznych i organizacji pozarządowych może być bardzo owocne. Dobrym przykładem takiego działania jest projekt pn. "Europa Zawodowo" realizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Semper Avanti z Wrocławia oraz Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy.

zawodowy-sukces_1160.jpg

Realizacja projektu

Projekt wystartował w maju 2016 roku, a jego celem była realizacja 64 staży zagranicznych dla młodzieży pozostającej bez pracy.

 

Każdy uczestnik projektu otrzymał:

  • spotkania z doradcą zawodowym,
  • opiekę mentora,
  • 60-godzinny kurs języka obcego,
  • 25-godzinny kurs zajęć kulturowych,
  • 4 godziny spotkań z prawnikiem.

 

Staże zawodowe

Po odbytych szkoleniach uczestnicy w ośmioosobowych grupach udali się na 60-dniowe staże zawodowe. 6 grup wyjechało do Włoch, do miast takich jak Bolonia i Parma, jedna grupa była w Hiszpanii w miejscowości Santa Coloma, a jedna w Berlinie. 

Każdy z uczestników przed wyjazdem zgłosił swoje oczekiwania co do wymarzonego miejsca pracy. Pomocą w określaniu preferencji służyli doradcy zawodowi i mentorzy.

W trakcie pobytu uczestnicy mieli pełną opiekę doradcy i mentora oraz organizacji goszczącej. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy najlepsze organizacje pozarządowe zajmujące się goszczeniem stażystów z całego świata.

Jako zespół projektowy staraliśmy się zapewnić dodatkowe atrakcje. Grupy będące we Włoszech zwiedziły Wenecję, uczestnicy pobytu w Hiszpanii udali się do Barcelony, a grupa przebywająca w Berlinie zwiedzała stolicę Niemiec.

 

Podsumowanie projektu

Dziś w chwili pisania tego artykułu możemy potwierdzić, że projekt zakończył się pełnym sukcesem. Obecnie na stażu przebywa ostatnia ośmioosobowa grupa uczestników.

Chcemy, aby takie projekty miały swoją kontynuację, dlatego intensywnie pracujemy nad kolejnymi działaniami, o których będzie można przeczytać na stronie stowarzyszenie Semper Avanti oraz DWK OHP.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia storn projektu: 

http://www.dolnoslaska.ohp.pl/549-ProgramymobilnociponadnarodowejPOWER.htm

http://semperavanti.org/europa-zawodowo/ 

 

Autor: Zespół projektu „Europa Zawodowo”


Widok zawartości stron Widok zawartości stron