Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zostań wymiataczem w autoprezentacji!

Nowoczesne technologie to nie tylko płyta CD czy telewizor LED. Jest to sposób na zaprezentowanie siebie w nowej wirtualnej rzeczywistości.

Zawsze zaczynasz czytać tekst od końca, pomijając środkową treść? Bardzo proszę. Jak w dzisiejszych czasach ma się sztuka autoprezentacji do wirtualnego świata, gdzie często nasze aplikowanie kończy się na wysłaniu poczty elektronicznej z załączonym CV w wersji *doc? Korzystając z nowoczesnych technologii należy przede wszystkim pamiętać, aby właściwie się prezentować.

Gdy już wiesz, jaki jest sens tej treści, przejdźmy wstecz, czyli do rozwinięcia. Przede wszystkim największym powodzeniem w prezentowaniu siebie mają profile na portalach społecznościowych. Jest to swoiste CV, z którego pracodawcy czerpią najwięcej informacji o przyszłych pracownikach. Zatem daruj sobie wpisy typu „Jestem Hardcorem" ze zdjęciem z imprezy, czy „Piątek piątunio" jeśli aktualnie poszukujesz pracy.

Korzystaj z takich form jak wideo CV, czyli nagrany film o własnej osobie, który można udostępnić na CD, pendrivie lub YouTube. Wykorzystuj Skype do rozmowy z zagranicznym pracodawcą. Pomyśl o wideorozmowie. Postaraj się usunąć z Internetu treści stawiające Cię w złym świetle – wpisy kolegów, stare zdjęcie dodane na portalu, do którego nie pamiętasz hasła dostępu.

Na koniec zostawiam wstęp, abyś zapamiętał, o co w tym wszystkim chodzi.

Autoprezentacja to sztuka zaprezentowania siebie. Dzięki nowoczesnej technologii możesz wyróżnić się z tłumu. Trzymam kciuki, anonimowy użytkowniku!
Użytkownik (offline)

Autor: Radosław Zachwieja, specjalista ds. rozwoju zawodowego w MCK Inowrocław

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron