Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Międzynarodowe wymiany młodzieży w OHP

Lubisz podróżować? Poznawać inne kraje, języki, ludzi i ich kultury? Jeśli tak, to międzynarodowe wymiany młodzieży są dla ciebie!

miedzynarodowe-wymiany-mlodziezy-w-ohp-1160.jpg

Ochotnicze Hufce Pracy m.in. dzięki takim programom jak Erasmus + dają młodym ludziom możliwość poszerzania horyzontów, otwierania się na różnorodność społeczną, językową, kulturową poprzez udział w międzynarodowych wymianach młodzieży. Realizując takie projekty można często obserwować nawiązywanie się długotrwałych przyjaźni pomiędzy uczestnikami wymian z różnych krajów. Są one czasem bodźcem do działania, a także motywują do podejmowania decyzji np. o studiowaniu za granicą.

Jak to wygląda w praktyce?

Każdy wyjazd to konkretny projekt dopasowany tematyczniedo zainteresowań młodzieży biorącej w niej udział, np. muzyczny, taneczny, aktorski, sportowy, kulinarny… można tak wymieniać bez końca. To świetna okazja do zdobywania doświadczeń poza murami szkoły.

Więcej niż kurs językowy

Udział w wymianie młodzieży z przedstawicielami innych narodowości daje możliwość sprawdzenia w praktyce, często po raz pierwszy, swoich umiejętności językowych. Bezpośredni kontakt jest najlepszą możliwą formą nauki.

Po co ta wymiana?

„Wymiana zagranicznato świetna zabawa, przygoda pozostająca na długo w pamięci. Niesamowite jak różnorodny jest świat, ile jeszcze zostało do odkrycia! Kiedy dostałam propozycję wyjazdu do Włoch z innymi uczniami fryzjerstwa, zgodziłam się od razu. Każdemu, kto jeszcze się waha powiem tylko jedno: zaryzykuj, bo naprawdę warto!" Karolina M.

Karolina po powrocie z Toskanii wróciła pełna energii do działania i nowych pomysłów na swój dalszy rozwój zawodowy, a ty? Nie marnuj swojego potencjału, pomyśl o swojej przyszłości już teraz!

 

Autor: Magdalena Kwiatkowska, Specjalista ds. rozwoju zawodowego MCK w Sieradzu


Widok zawartości stron Widok zawartości stron