Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Top 5 książek dla przyszłych stolarzy

2020-01-21

Zawody rzemieślnicze – w tym stolarz – powracają do łask. Jeśli uczysz się zawodu stolarza albo myślisz o rozpoczęciu nauki w tym kierunku, skorzystaj z naszych książkowych propozycji.

Te książki przydadzą się także, jeśli stolarstwo to twoje hobby.

 

Chris Tribe, Stolarstwo. Kompendium

To książka idealna dla osób, które chcą zacząć swoją pracę z drewnem. Autor krok po kroku pokazuje, od czego zacząć, jakie narzędzia będą potrzebne, jak doskonalić swoje umiejętności. Szczegółowe informacje i instrukcje na pewno okażą się pomocne i pozwolą rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Praca zbiorowa pod redakcją Vicenç Gibert i Armengol, Prace w drewnie

To przewodnik po różnych technikach obróbki drewna. „Prace w drewnie” to także zbiór informacji o rodzajach drewna, materiałach stolarskich oraz sposobie ich wykorzystania. Dodatkowym atutem książki są niewątpliwie zdjęcia i ilustracje.

 

Jan Heurich, Przewodnik dla stolarzy

To idealna pozycja dla pasjonatów pracy w drewnie. W książce znaleźć można między innymi informacje dotyczące właściwości poszczególnych gatunków drzew, sposoby przygotowywania drewna do obróbki, łączenia drewna oraz wykańczaniu powierzchni drewnianych.

 

Tadeusz Laurowski, Stolarstwo

Książka ta jest adresowana zarówno do osób, które dopiero uczą się zawodu stolarza, jak i do tych, które już ten zawód wykonują. Autor omawia podstawowe narzędzia i maszyny stolarskie, procesy oraz rodzaje używanych tworzyw (drewna i tworzyw drewnopodobnych).

 

Jean-Denis Godet, Atlas drewna

„Atlas drewna” to książka dla wszystkich, którzy interesują się obróbką drewna, a więc i dla stolarzy. Znaleźć w niej można najważniejsze informacje o 30 gatunkach drzew środkowoeuropejskich oraz ich drewnie. Atutem są na pewno kolorowe fotografie zarówno drzew, jak i drewna. Dzięki opisom podstawowych cech można nauczyć się rozpoznawać gatunki drewna oraz dowiedzieć się, w jaki sposób stosować je w rzemiośle.

 

Miłej lektury i owocnej pracy!

 

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron