Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Fotowoltaika – realna szansa na pracę!

Czy wiesz, że w ostatnim wieku liczba ludności świata wzrosła czterokrotnie, a zużycie energii aż szesnastokrotnie?

Dlatego jesteśmy zobowiązani przykładać wagę do dbałości o środowisko naturalne poprzez stosowanie rozwiązań ekologicznych.

Złoża węgla, ropy naftowej, gazu ziemnego są wyczerpywalne. Obecnie najtańsze są z nich wyeksploatowane. Sięga się już do coraz trudniej dostępnych, czyli droższych. Przygoda ludzkości z wykorzystaniem skarbnic paliw kopalnych, która tak naprawdę trwa dopiero 100-150 lat, może się zakończyć jeszcze w tym stuleciu!

Należy zadać sobie pytanie, jak wtedy ludzkość poradzi sobie ze zdobywaniem energii? Kraj myślący perspektywicznie musi zwrócić uwagę na powrót do wykorzystania odnawialnych źródeł energii, tj. wiatr, woda, słońce, biomasa, czy energia wewnętrzna ziemi – geotermalna. Nie powodują one zanieczyszczenia środowiska, są dostępne w różnych krajach świata, zapewniają bezpieczeństwo energetyczne, generują bardzo dużo miejsc pracy, dają szanse na eksport, zapewniają bezpieczeństwo energetyczne.

Zastanawiasz się, co Cię to właściwie obchodzi? Pomyśl o tym w kontekście Twojej szansy na przyszłość! Wśród przyszłościowych eko branż jest fotowoltaika, obecnie najprężniej rozwijająca się dziedzina technologii. To dziedzina nauki polegająca na przetwarzaniu promieni słonecznych w prąd elektryczny. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Energii Odnawialnej rok 2016 przyniesie znaczne ożywienie na rynku fotowoltaicznym.

Co zatem zrobić, żeby zdobyć potrzebne kwalifikacje i uprawnienia do montażu instalacji fotowoltaicznych? Należy ukończyć specjalistyczny kurs. Doświadczona kadra trenerska gwarantuje uzyskanie niezbędnej wiedzy i przygotuje Cię do zdobycia nowych kwalifikacji, a szkolenie zakończy się uzyskaniem świadectwa kwalifikacji i uprawnień elektrycznych na poziomie SEP. Koszt takiego szkolenia to ok. 2000 złotych. Jeżeli nie jesteś w stanie sam sobie sfinansować kursu, możesz skorzystać z darmowej oferty Ochotniczych Hufców Pracy.

Zatem nie czekaj! Zdobądź uprawnienia i stań się konkurencyjny na rynku pracy.

Więcej informacji uzyskasz pod numerem tel. 19524 bądź na stronie www.ohp.pl.

Autor: Julita Flakowicz, specjalista ds. programów


Widok zawartości stron Widok zawartości stron