Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 filmów na podstawie książek do obejrzenia w wakacje

2023-07-28

Dobry film zawsze warto obejrzeć. W wakacje jest na to zdecydowanie więcej czasu. Dziś proponujemy wam ekranizacje powieści. To tytuły, które warto poznać.

Zew krwi (2020)

Dostępny na: Disney, Film Box, Rakuten

Adaptacja jednej z najbardziej znanych powieści Jacka Londona. Głównym bohaterem jest pies Buck (mieszaniec bernardyna i owczarka szkockiego), który wiedzie spokojne życie u boku swojego pana. Pewniej nocy zostaje jednak porwany i trafia na Alaskę. Zaczyna walkę o przetrwanie.

 

 

 

Forrest Gump (1994)

Do obejrzenia na: SkyShowtime, Prime Video, Rakuten

Uhonorowana Oskarem ekranizacja powieści Winstona Grooma. W tytułową postać nierozgarniętego młodego człowieka wcielił się Tom Hanks. Forrest ma wielkie serce i zdolność do odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA. Ten film zdecydowanie warto obejrzeć (i to nie jeden raz).

 

 

 

Złodziejka książek (2013)

Dostępny na: Disney, Rakuten

Ekranizacja powieści Marcusa Zusaka. Akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Mała Niemka trafia do rodziny zastępczej, a pocieszenie znajduje w książkach… skradzionych książkach. Ta historia zostaje w pamięci na długo.

 

 

Zakochana złośnica (1999)

Do obejrzenia na: Disney, Prime Video

Komedia romantyczna oparta na motywach komedii „Poskromienie złośnicy” Williama Szekspira. Katarina jest dziewczyną, przed którą drżą wszyscy chłopcy w szkole. Jej siostra to zupełne przeciwieństwo. Bianca ma jednak zakaz umawiania się na randki dopóki Kat nie znajdzie chłopaka.

 

 

Hobbit: niezwykła podróż (2012)

Do obejrzenia na: Prime Video, HBO Max, Player

Filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, wstęp do „Władcy Pierścieni”. Hobbit Bilbo Baggins, pokierowany przez czarodzieja Gandalfa, wyrusza w niezwykłą i niebezpieczną podróż. To opowieść pełna magicznych postaci, która przedstawia odwieczną walkę dobra ze złem.

 

 

 

Zestawienie przygotowała: Agnieszka Banasik

Opisy filmów:

https://www.filmweb.pl

https://lubimyczytac.pl


Widok zawartości stron Widok zawartości stron