Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 książek dla młodzieży, które warto przeczytać w grudniu

2023-12-13

Jeśli chcecie miło spędzić zimowe wieczory, warto sięgnąć po książki w świątecznym klimacie. Sprawdźcie, jakie pozycje polecamy na grudzień.

Listy Świętego Mikołaja, J.R.R. Tolkien

Co roku do dzieci Tolkiena przychodził list ze znaczkiem z Bieguna Północnego, którego nadawcą był Święty Mikołaj. Książka jest zbiorem opowieści, rysunków i szkiców, które przez 20 lat Tolkien tworzył dla swoich dzieci. Jeśli jesteście miłośnikami twórczości Tolkiena, to książka dla was.

 

Źródło: Wydawnictwo Zysk i S-ka

 

Dwanaście dni świąt Dasha i Lily, Rachel Cohn, David Levithan

Pamiętacie Dasha i Lily? Ta książka to kolejne spotkanie z bohaterami i świątecznym Nowym Jorkiem. W ciągu roku oboje wiele przeszli. Do Bożego Narodzenia pozostało 12 dni. Lily ma wiele zmartwień i trudno jej cieszyć się tym czasem. Czy Dash wraz z przyjaciółmi zrealizują swój plan i pomogą dziewczynie na nowo odkryć magię świąt? Przekonajcie się sami.

 

Źródło: Wydawnictwo Bukowy Las

 

Miłość w Krainie Czarów, Abiola Bello

Świąteczna Kraina Czarów i romans z książkami w tle. Przystojny i popularny Trey należy do śmietanki towarzyskiej w Corden College. Popołudnia jednak spędza w rodzinnej księgarni – Krainie Czarów. Ariel marzy o dostaniu się do Artists’ Studio. Problemem jest jednak wpisowe, które przekracza jej możliwości finansowe. Dziewczyna zaczyna pracę w Krainie Czarów. Czy bohaterowie mimo wzajemnej niechęci znajdą nić porozumienia? Jeśli macie ochotę na świąteczny romans z książkami w tle, polecam tę książkę.

 

Źródło: Wydawnictwo Literackie

 

Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą, Charles Dickens

Scrooge nie cierpi świąt i nie lubi ludzi. Dba jedynie o swój interes i pieniądze. Wszystko zmienia się pewnego wigilijnego wieczoru. Właśnie wtedy odwiedzają go: Duch Marleya – byłego wspólnika, Duch Świąt Obecnych, Duch Świąt Minionych oraz Duch Świąt Przyszłych. Ta jedna noc odmieni Scrooge’a. „Opowieść wigilijna” to klasyk, który warto znać i do którego warto wracać.

 

Źródło: Wydawnictwo Literackie

 

Tajemna strona świąt. Bestiarusz i mroczne tradycje, Linda Raedisch

„Tajemna strona świąt” pozwala poznać tajemnicze zjawy, wiedźmy, potwory i spojrzeć z zupełnie innej strony na dawne świąteczne zwyczaje. Jeśli szukacie książki pełnej tajemnicy i magii, sięgnijcie koniecznie po tę pozycję. Na pewno się nie zawiedziecie.

 

Źródło: Wydawnictwo Replika

 

Zaczytanego grudnia!

 

Zestawienie przygotowała: Agnieszka Banasik

Źródło: na podstawie opisów wydawców


Widok zawartości stron Widok zawartości stron