Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Co warto obejrzeć w ferie? Polecamy nowości na portalach VOD

2024-01-22

Ferie to świetny czas na odpoczynek, ale także rozrywkę. Zachęcamy do wspólnych seansów filmowych z przyjaciółmi lub rodziną. Sprawdźcie, jakie nowości warto obejrzeć w najbliższym czasie.

Polecamy filmy, które weszły w styczniu na serwisy HBO, Netflix, Disney oraz Amazon Prime Video. Nie zawsze są to nowości wyprodukowane w ostatnim czasie, ale również starsze filmy, które do tej pory można było oglądać od czasu do czasu w telewizji.

 

Teoria wszystkiego (2014), HBO

Poruszająca historia, której bohaterem jest jeden z największych umysłów naszych czasów – astrofizyk Stephen Hawking.

21-letni Stephen, student Cambridge, otrzymuje wstrząsającą diagnozę, która daje mu tylko dwa lata życia. Nie poddaje się i wspierany przez ukochaną żonę, pełen determinacji rozpoczyna prace nad swoją rewolucyjną teorią, badając coś, czego tak mało mu pozostało – czas. Pomimo choroby, Stephen Hawking jest dziś jednym z najwybitniejszych naukowców świata.

 

 

Gwiezdne wrota (1994), HBO

Klasyka i połączenie kina przygodowego i Sci-Fi. U podnóża piramidy w Gizie ekipa archeologów znajduje tajemniczy metalowy pierścień. Egiptolog Daniel Jackson odkrywa, że jest on bramą do innego miejsca we wszechświecie. Warto czasem sięgnąć po coś starszego, ale docenianego przez widzów.

 

 

Julie i Julia (2009), Netflix

Coś dla miłośników gotowania i nostalgicznego kina. Film jest oparty na opowiadaniu Julie Powell (Amy Adams) „Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen”. Powell nie przepadała za swoja pracą sekretarki i postanowiła w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej Julii Child (Meryl Streep) "Mastering the Art of French Cooking". Swoje doświadczenia w kuchni zaczęła spisywać w formie bloga. A ten z kolei posłużył wydawcom do opublikowania tych perypetii w formie książki.

 

 

Top Gun: Maverick (2022), Netflix

Kontynuacja legendarnego filmu z Tomem Cruisem w roli głównej. Po ponad 20 latach służby w lotnictwie marynarki wojennej, Pete "Maverick" Mitchell zostaje wezwany do legendarnej szkoły Top Gun. Ma wyszkolić nowe pokolenie pilotów do niezwykle trudnej misji. Emocje przy oglądaniu gwarantowane!

 

 

Twórca (2023), Disney

Podczas wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji, Joshua, były agent służb specjalnych, którego żona zaginęła w niejasnych okolicznościach, zostaje zrekrutowany do wytropienia i zlikwidowania nieuchwytnego architekta zaawansowanej technologii.

 

 

Między nami żywiołami: Historia filmu (2023), Disney

Peter Sohn, reżyser z Pixara, zabiera widzów w pełną humoru podróż po opowieściach ze swojego życia, które zainspirowały film Pixara i Disneya "Między nami żywiołami". W "Historii filmu" twórca wspomina podróż rodziców z Korei do Nowego Jorku, odwiedza dawny sklep spożywczy ojca w sercu Bronxu i wyjaśnia, dlaczego zamiast przejąć rodzinny biznes, postanowił pracować nad animacjami. Ten dokument to piękne spojrzenie na zaskakujące źródła pomysłów wykorzystanych w tej komedii przygodowej.

 

Marvels (2023), Prime Video

Przygodowe fantasy z uniwersum Marvela. Carol Danvers, czyli Kapitan Marvel, odzyskała tożsamość, którą odebrała jej tyrania Kree. Gdy zostaje wysłana z misją zbadania anomalii tunelu czasoprzestrzennego, jej moc łączy się z mocą Kamali Khan czyli Miss Marvel, superfanki Kapitan Marvel oraz z mocą kapitan Moniki Rambeau, opuszczonej przez Carol siostrzenicy. To przypadkowe trio musi stworzyć zgrany zespół, by ocalić wszechświat.

 

 

Gwiazdka (2020), Prime Video

Leo Borlock) jest zwykłym licealistą. Nieźle się uczy, należy do szkolnej orkiestry marszowej i zawsze starał się nie zwracać na siebie uwagi. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Gwiazdkę, pewną siebie nową uczennicę z zamiłowaniem do gry na ukulele, która zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Polecamy sympatyczne perypetie nastolatków.

 

 

 

Zestawienie przygotowała: Joanna Buharewicz

Opisy: dystrybutorzy filmów oraz serwisy VOD


Widok zawartości stron Widok zawartości stron