Twoja kariera

Kaletnik - czym się zajmuje i jak nim zostać? Ślusarz, fryzjer, kucharz czy sprzedawca to profesje, z którymi stykamy się niemal każdego dnia. Jednak o kaletniku z pewnością mało kto słyszał. Czym zajmuje się ten rzemieślnik? Jak można zdobyć ten zawód? Odpowiedzi znajdziesz w tekście.

Jak napisać CV? Zastanawiasz się, jak napisać CV? Masz wątpliwości, co i w jakim miejscu powinno się w nim znaleźć? Skorzystaj z naszych porad w tym zakresie.

Co skazuje młodych na bierność zawodową? Czy wiesz, kogo określa się mianem osoby biernej zawodowo? Mowa o ludziach powyżej 15 roku życia, którzy mimo, że ich zdrowie i kondycja fizyczna nie są żadnym ograniczeniem, nie poszukują zatrudnienia.

Zawód ślusarz – czym się zajmuje i jak nim zostać? Czym zajmuje się ślusarz? Jak zdobyć ten zawód? Gdzie można pracować i ile zarobić, wykonując tę profesję? Odpowiedzi znajdziesz w tekście.

Najdziwniejsze zawody świata. Poznaj 10 nietypowych profesji Pracownik biurowy, przedstawiciel handlowy czy informatyk to popularne zawody, z którymi stykamy się niemal codziennie. Ale czy słyszeliście kiedykolwiek o malarzu cytrusów, testerze kości do gry albo wyławiaczu rowerów?

Zostań wirtualną asystentką - kompleksowy poradnik! Jesteś osobą bardzo dobrze zorganizowaną i cenisz sobie wolność pracy? Chcesz pracować zdalnie? Sprawdź, czy zawód wirtualnej asystentki (wirtualnego asystenta) będzie dla ciebie dobrym wyborem.

Jak zmienić zawód? 3 rzeczy, o których musisz pamiętać Czy zawód który wykonujesz na pewno daje ci satysfakcję? A może nie widzisz już dla siebie perspektyw w obecnej pracy? Nie ma sensu robić tego, czego nie chcesz, nawet jeśli jesteś w tym dobry. Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się jak się przebranżowić i zmienić zawód.

Zawody rzemieślnicze – czym charakteryzuje się rzemieślnik? Interesujesz się majsterkowaniem, naprawą samochodów, motorów, budownictwem, a może wolisz szyć, gotować, piec ciasta, układać fryzury? Posiadając tego typu zainteresowania, możesz wybrać jeden z zawodów rzemieślniczych.

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę? Wywiad z doradczynią EURES O czym pamiętać, planując pracę za granicą? Jak może w tym pomóc sieć EURES? Co to są dokumenty Europass? Odpowiada Agnieszka Kruszewska – wieloletnia doradczyni EURES w Podlaskiej Komendzie Wojewódzkiej OHP oraz jedna z inicjatorek projektu EURES Go Further.

Zawody przyszłości, czyli kto znajdzie pracę za 10-20 lat? Zawodami przyszłości możemy określić te profesje, w których w perspektywie bliższej (5-10 lat) lub bardziej odległej (10-30 lat) prawdopodobnie będą generowane miejsca pracy. Sprawdź, jakie to będą zawody – może warto związać swoją przyszłość z którąś z tych branż?

5 korzyści z EURES. Sprawdź, jak mogą ci pomóc Europejskiej Służby Zatrudnienia Europejskie Służby Zatrudnienia EURES to sieć wspierająca przepływ pracowników między krajami Europy. Dzięki niej możesz znaleźć pracę w państwach UE i EFTA, rozpocząć swoją zagraniczną karierę i nabyć nowe umiejętności.

Czy maszyny zastąpią człowieka? Nowe trendy na rynku pracy Czy to możliwe, że w przyszłości większość pracy wykonywanej w tej chwili przez ludzi, będą wykonywać maszyny? Czy trzeba się obawiać cyfryzacji i automatyzacji? Sprawdźcie w naszym tekście.