Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Perkusja! Moja pasja” – wywiad z uczestniczką Hufca Pracy w Kaliszu

2022-04-19

Karolina Bączkiewicz jest uczestniczką Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu. Uczy się w III klasie Szkoły Branżowej I Stopnia w zawodzie fotograf. Jak sama przyznaje, oprócz fotografii, jej największą pasją jest gra na perkusji.

Jak zaczęła się twoja przygoda z perkusją?

Moja przygoda z perkusją rozpoczęła się około 5 lat temu. Moja mama zapytała, czy chcę chodzić na jakieś zajęcia do szkoły muzycznej, ponieważ stwierdziła, że mam poczucie rytmu. Na pierwszych zajęciach zasiadłam do perkusji i tak mi się spodobało, że gram do dzisiaj.

 

Ile razy ćwiczysz?

Chodzę na zajęcia raz w tygodniu do szkoły muzycznej. Ponadto staram się ćwiczyć 2-3 razy w domu. Dzięki pomocy rodziców mam w domu własną perkusję, na której mogę ćwiczyć.

 

Rodzicom nie przeszkadza hałas w domu?

Nie przeszkadza. Rodzice bardzo wspomagają mnie, abym rozwijała się w tym kierunku.

 

Karolina Bączkiewicz, fot. Marek Papiewski

 

 

Na kim się wzorujesz, kto jest twoim idolem?

Nie mam konkretnego idola-perkusisty. Gram to, co lubię i w zależności od humoru – pop, ballady itp. Ostatnio jestem na etapie ćwiczenia piosenki Eda Sheerana „Perfect”.

 

Czy miałaś już swój pierwszy debiut sceniczny?

Oczywiście. Co roku organizowane są przez szkołę muzyczną koncerty na rozpoczęcie wakacji i świąteczne. Wtedy mam okazję zaprezentowania się szerszej publiczności. Koncerty te przeważnie organizowane są na scenie jednej z galerii handlowych w Kaliszu.

 

Czy twoim marzeniem jest gra w zespole?

Tak. Moim marzeniem jest założenie własnego zespołu i trasa koncertowa po całej Polsce. Chciałabym, aby zespół grał repertuar mój, jak również covery przebojów europejskich.

 

Karolina Bączkiewicz, fot. archiwum prywatne

Oprócz perkusji masz jeszcze jakieś pasje?

Lubię pływać – przez prawie 10 lat należałam do Uczniowskiego Klubu Sportowego nr 9 w Kaliszu. Jednak zamiłowanie do muzyki wygrało. Oprócz perkusji, która jest moja pasją, od 3 lat uczę się też grać na gitarze.

 

Karolina, w tym roku kończysz szkołę. Co zamierzasz robić po ukończeniu szkoły?

Po zakończeniu szkoły chciałabym pomóc bratu w prowadzeniu cukierni. Żeby mu pomóc, chcę się dokształcać w tym zawodzie. Myślę, że dzięki temu mogłabym zacząć stabilną pracę, która pomoże mi w realizacji mojego marzenia, czyli założenia własnego zespołu muzycznego.

 

Dziękujemy ci bardzo za rozmowę!

 

Wywiad przeprowadzili: Iwona Woźniak – starszy wychowawca HP w Kaliszu, Marek Papiewski – Zastępca Komendanta HP w Kaliszu

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron