Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aplikacje na wakacje – sprawdź, jakie apki warto mieć w telefonie latem

2021-07-12

W czasie wakacji warto mieć w telefonie kilka przydatnych aplikacji. Sprawdź, jakie poleca Asia i dlaczego.

Lato sprzyja podróżom – tym małym, w okolicy i tym większym – zaplanowanym, na które z chęcią pakujemy się już dwa dni wcześniej. Z poniższego zestawienia dowiesz się, jakie aplikacje warto „spakować” na wakacje do swojego telefonu.

 

Booking.com

Co zrobić najpierw, planując wakacyjny wypad? Oczywiście zarezerwować nocleg. Booking.com to aplikacja, której zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać, bo jest liderem wśród podobnych stron  i aplikacji. Baza hoteli, pensjonatów, apartamentów i hosteli – łatwe filtrowanie i bardzo intuicyjna w użyciu.

 

Airbnb

Ta aplikacja – w przeciwieństwie do Booking.com umożliwia rezerwację noclegów w prywatnych mieszkaniach, które są dodawane do aplikacji przez ich właścicieli. Czasami takie noclegi, zwłaszcza w przypadku większych grup przyjaciół, będą bardziej opłacalne niż te zamówione w hotelach czy pensjonatach. Przed planowaną podróżą warto porównać ceny mieszkań na Airbnb z tymi hotelowymi w innej aplikacji.

 

AccuWeather

Przed wyjazdem oczywiście sprawdzasz także pogodę. Kiedy już jesteś na wakacjach, apka pogodowa w telefonie przydaje się jeszcze bardziej. AccuWeather dostarcza dane pogodowe dla każdego miejsca na świecie. Warto uważać z tą i podobnymi aplikacjami – np. w górach, gdzie pogoda bywa zmienna i upewnić się na miejscu, jakie warunki pogodowe są przewidywane lokalnie.

 

Jakdojade.pl

Jeśli nie masz własnego samochodu i musisz dojechać do celu wakacyjnej podróży kilkoma środkami transportu, aplikacja Jakdojade.pl będzie idealna, by zaplanować taką podróż. Wystarczy, że w aplikacji wskażesz punkt startowy i końcowy, a program wyznaczy drogę dojścia na przystanek, odpowiednie numery linii autobusowych/tramwajowych/kolejowych, miejsca przesiadek i drogę z końcowego przystanku do naszego miejsca docelowego.

Aplikacja działa tylko na terenie Polski i może być niezastąpiona w nieznanych miastach.

 

Mapy Google (Google Maps)

Pieszo, samochodem, rowerem – bez względu na to, w jaki sposób się poruszasz – jeśli musisz znaleźć orientację w terenie, aplikacja Google Maps ci w tym pomoże! Tę apkę większość telefonów ma wgraną systemowo – i dobrze, bo bardzo się przydaje w nawigacji z punktu A do punktu B, znajdowaniu atrakcji turystycznych czy restauracji – posiada również rekomendacje użytkowników.

Jeśli wiesz, że gdzieś, gdzie będziesz, może być kiepsko z internetem – pobierz mapę do offline, by móc korzystać z niej podczas braku zasięgu.

 

Sprawdź top 10 polskich blogów podróżniczych według Agi.

 

Mapa Turystyczna

Planujesz przejście lub przejechanie rowerem konkretnego szlaku turystycznego? Przyda ci się bardziej specjalistyczna aplikacja niż Mapy Google. Mapa Turystyczna to ogromna baza polskich szlaków turystycznych. Świetnie sprawdza się w górach, gdzie na postawie wybranego punktu startu i punktu docelowego potrafi określić profil trasy, obliczyć sumę zejść i podejść oraz wskazuje charakterystyczne punkty trasy. W wersji premium Mapa Turystyczna udostępnia również moduł nawigacji.

 

Foursquare

Kiedy jesteś już w jakimś fajnym miejscu, może przydać ci się aplikacja Foursquare. Ma funkcjonalności bardzo podobne do innej znanej aplikacji tego typu, czyli TripAdvisor.

Foursquare zbiera dla danej lokalizacji informacje na temat polecanych restauracji, kawiarni oraz ułatwia wyszukiwanie miejsc wartych uwagi pod względem turystycznym, np. muzeów czy galerii sztuki.

 

Nextbike

Przyjechałeś gdzieś autobusem, pociągiem lub samochodem, ale chętnie pojeździłbyś po okolicy rowerem? Skorzystaj z Nextbike, aplikacji, która zapewnia dostęp do sieci rowerowych w ponad 200 miastach na świecie. Zasady wypożyczenia rowerów w poszczególnych miastach mogą się różnić, ale często można liczyć na przynajmniej 20 minut darmowego przejazdu. Opłaty pobierane są z przedpłaconego konta Nextbike lub bezpośrednio z naszej karty płatniczej.

 

Find my Device

Aplikacja przydatna w podróży, ale także na co dzień. Dlaczego? Ponieważ pozwala na namierzenie telefonu, który z powodu zgubienia lub kradzieży zniknął nam z oczu. Jeśli urządzenie jest włączone, możemy zdalnie odtworzyć na nim dźwięk lub spróbować określić jego współrzędne GPS.

 

Snapseed

Snapseed to edytor zdjęć opracowany przez Google. Jest dość prosty w obsłudze, na bieżąco można poprawić w nim zdjęcia zrobione w czasie wycieczki. Można zapisywać w nim własne style i stosować je później w kolejnych zdjęciach.

 

Jeśli zainteresowała cię jakaś aplikacja, znajdź ją w sklepie odpowiednim dla twojego telefonu (Android lub Apple) i śmiało korzystaj.

 

Zestawienie przygotowała: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron