Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Książki dla rodziców nastolatków, które warto przeczytać

2023-12-28

Chcesz zrozumieć, co drzemie w młodych ludziach borykających się z okresem dojrzewania? Skorzystaj z naszych propozycji książek dla rodziców nastolatków, które warto przeczytać.

Nastolatki na zakręcie, Katarzyna Waszyńska, Edyta Żmuda

To kompendium wiedzy o tym, jak wspierać zdrowie psychiczne nastolatków. Poradnik dopasowany jest do współczesnych realiów, dzięki czemu jest źródłem wiedzy dla rodziców, opiekunów i pedagogów. W książce znajdziemy także przykłady konkretnych dialogów i wpadek komunikacyjnych.

 

Pod presją. Twarzą w twarz z epidemią stresu i lęku wśród dziewcząt, Lisa Damour

Poziom lęku i stresu odczuwanego przez młodych ludzi nieustannie wzrasta. Autorka przedstawia świat dziewcząt, które doświadczają napięcia w wielu obszarach (w domu, w szkole, w relacjach z rówieśnikami). W książce znaleźć można wiele praktycznych narzędzi, które mogą rodzicom być wsparciem dla córek.

 

Wychowanie chłopców, Steve Biddulph

To książka o chłopcach, chłopakach i młodych mężczyznach oraz o ich potrzebach i relacjach z rodzicami. Autor na podstawie wyników badań analizuje kwestie dotyczące rozwoju chłopców i daje rodzicom praktyczne wskazówki dotyczące wychowania chłopców.

 

Konflikty w rodzinie, Katarzyna Dworaczyk

Autorka analizuje konflikty krok po kroku. Proponuje praktyczne narzędzia, które można wykorzystać do rozwiązywania sporów, efektywnej komunikacji w rodzinie, szkole, związku.

 

Dobrej lektury!

 

Zestawienie przygotowała: Agnieszka Banasik

Źródło: na podstawie opisów wydawców