Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kucharzenie to moje marzenie! Wywiad z Angeliką Bękalską - absolwentką OHP

Angelika to tegoroczna absolwentka Hufcu Pracy w Giżycku. Ma 19 lat, uwielbia gotować i dzięki OHP spełnia się w zawodzie kucharza. Po pracy najbardziej lubi jazdę na rowerze i piłkę nożną.

angelika_kucharz_1160.png

W krótkim wywiadzie Angelika opowiada o nauce w OHP i planach na przyszłość.

 

Skąd wziął się pomysł, żeby być kucharzem?

To przyszło samo, już od najmłodszych lat musiałam sobie radzić w kuchni i tak mi zostało do teraz. Aby zostać kucharzem nie wystarczy sama umiejętność gotowania. Wiem z doświadczenia, że jest to bardzo ciężka fizyczna i stresująca praca, ale moja pasja jest silniejsza.

 

Jak uczestnictwo w OHP pomogło ci w realizacji celu?

Jako uczennica Branżowej Szkoły Zawodowej i uczestniczka OHP miałam bardzo dużo okazji sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych. Udział w konkursach, szkoleniach i kursach pozwolił mi doskonalić swoje umiejętności kucharskie.

Odniosłam również sukces (wraz z kolegą), zajmując I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Najsprawniejszy w zawodzie – kucharz 2020”. Wzięłam również udział w wyjedzie na trzytygodniowy staż do Hiszpanii. Był on dla mnie niezwykłym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy nad swoim warsztatem kucharskim. Zdobyłam cenną wiedzę, która rzutuje do dziś na moją pracę zawodową. Poza tym nawiązałam nowe kontakty międzynarodowe oraz zyskałam nowych przyjaciół, z którymi utrzymuję kontakt do dziś.

Jako uczestniczka OHP wiem, że mogę liczyć na pomoc kadry w każdej dziedzinie życia, co daje mi dużą dawkę, nie tylko kulinarnej energii. Dzięki udziałowi w szkoleniach i kursach proponowanych przez OHP, nauczyłam się być otwarta na nowe doświadczenia, na eksperymentowanie w kuchni i czerpanie radości z tego co robię.

 

Czy cieszą cię twoje sukcesy?

Tak, bardzo! Oprócz sukcesów w konkursach zawodowych zostałam również tegoroczną laureatką Wojewódzkiego Konkursu „Absolwent Roku 2020”. Moje zaangażowanie w trzyletnią edukację zostało docenione, co utwierdza mnie w przekonaniu, że ciężka praca popłaca i pomaga uwierzyć w siebie.

 

Jak potoczyły się twoje losy po zakończeniu szkoły?

Po ukończeniu szkoły uzyskałam zatrudnienie u pracodawcy, u którego odbywałam praktyczną naukę zawodu. Dzięki swoim zdolnościom kulinarnym, pasji i zaangażowaniu, zostałam doceniania przez pracodawcę. Bardzo lubię przyrządzać lokalne potrawy, a kontakt i rozmowy z gośćmi, którzy doceniają to, co robię buduje we mnie poczucie własnej wartości i pomaga wierzyć we własne możliwości.

 

Twoje plany na przyszłość?

Chciałabym bardzo spełniać swoje marzenia krok po kroku i osiągnąć sukces zawodowy na wysokim poziomie – otworzyć własną restaurację. Bardzo by mnie ucieszyło także więcej czasu wolnego, abym mogła realizować swoje zamiłowania sportowe.

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron